reklamı kapat

POPÜLER

5.000 mAh pili ve dörtlü arka kamerasıyla dikkat çekiyor; Realme 6i incelemesi

Realme 6i

REALME 6i NASIL BİR TASARIM SUNUYOR?

Kutusundan çıkarttığımızda bizi ilk etkileyen şey telefonun dev bir ekrana sahip olması oldu. 6,5 inçlik büyük ebattaki ekranın özellikle oyun oynamayı, Netflix’te veya YouTube’da video izlemeyi seven kullanıcıların hoşuna gideceğini belirtebiliriz. Ekranın üst ve yan kısımlarında ince ekran çerçeveleri olsa da alt kısmında kalın diyebileceğimiz bir çerçeve bulunuyor. Keşke Realme bu alt çerçeveyi daha ince hale getirseymiş çok daha iyi olurmuş. Ancak yine de bu durumun bir sorun olmadığını söyleyelim. Telefonun sol kısmında SIM kart ve microSD kart girişi, ses tuşları, sağ yan kısmında ise güç tuşu bulunuyor. Realme 6i’nin çift SIM kart desteğine de sahip olduğunu söyleyelim. Telefonun alt kısmında USB-C bağlantı noktası göze çarparken USB-C’nin hemen solunda 3.5 mm’lik bir kulaklık girişi de bulunuyor.

Telefonda kulaklık girişi olsa da kutu içeriğinden ne yazik ki kulaklık çıkmıyor. Gövdesinde plastik bir malzemenin tercih edildiği telefonun arkasında plastikten üretilen mat yüzey yer alıyor. Mat yüzey sayesinde telefon parmak izlerini göstermiyor. Telefonu kullanırken de bu yüzey sayesinde telefonun kaymadığını da söyleyelim.

Bize gönderilen test ürünü Krema Beyazı renk seçeceğine sahip olsa da telefonun Çay Yeşili olarak adlandırılan bir modeli daha bulunuyor. Telefonun arka kısmı beyaz renge, yan çerçeveler ise gümüş renge sahip. Telefonun arkasında karşımıza çıkan dörtlü kameranın çıkıntılı bir tasarıma sahip olduğunu da söylemekte yarar var. Arka tasarımda dörtlü kamera haricinde parmak izi sensörünün de bulunduğu ve bu sensörün hızlı bir deneyim sunduğunu söyleyelim.