reklamı kapat

POPÜLER

5.000 mAh pili ve dörtlü arka kamerasıyla dikkat çekiyor; Realme 6i incelemesi

Realme 6i

REALME 6i KAMERA DENEYİMİ

Dikey olarak konumlandırılmış dört arka kamerayla gelen telefonda ultra geniş açı ve ana kameraya derinlik ve makro kameralar eşlik ediyor. Telefonun ana kamerası diğer yüksek çözünürlüklü kameralara sahip telefonlarda gibi standart çekimlerde 12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekiyor. 48 megapiksellik mod seçildiğinde ise daha detaylı fotoğraflar çekilebiliyor. Çektiğimiz fotoğraflarda beklentimizi karşılayan kamera iyi ışık koşullarında sorunsuz bir deneyim vadediyor. Düşük ışık koşullarında ise gece modu imdada yetişiyor.

Işığın yetersiz kaldığı durumlarda ve standart ana kamerayla çektiğimiz fotoğrafların grenli olduğunu, gece moduyla çektiğimiz fotoğraflarda ise grenin daha az miktarda olduğu fotoğraflar çektik. Ultra geniş açı kamera gece moduna ne yazık ki destek vermiyor. Bu kameranın düşük ışık koşullarında daha başarılı çalışması gerektiğini söyleyelim. Portre moduna, ağır çekim, zaman atlaması ve ultra makro olarak adlandırılan modlar da kamerada yer alıyor. 4K video kaydına destek vermeyen telefon saniyede 30 kare Full HD video kaydedebiliyor.

Chroma Boost adı verilen bir HDR özelliği sayesinde daha gelişmiş bir HDR deneyimi elde edilebiliyor. 16 megapiksel ön kamerayla da selfie çekimler yaptığımız telefonun ön kamera performansını iyi koşullarda beğensek de ışığın biraz azaldığı durumlarda kamera ne yazık ki gren üretiyor. Lafı toparlayacak olursak uzun pil ömrüyle dikkat çeken Realme 6i, uygun fiyatı ve dörtlü kamera sistemiyle giriş-orta segment kategorisine yeni bir soluk getiriyor.