reklamı kapat

POPÜLER

50 MP kamera, 90 Hz ekran ve 33 watt hızlı şarj; Xiaomi Redmi Note 11 incelemesi

Xiaomi Redmi Note 11

XIAOMI REDMI NOTE 11 TASARIM

Xiaomi Redmi Note 11  artık çoğu telefon modelinden alışık olduğumuz ekran delikli bir tasarımla geliyor. Xiaomi 12’nin ekranı gövde oranı yüzde 89’un üzerindeyken Redmi Note 11’in ekran gövde oranı yüzde 84.5. İnce ekran çerçevelerine sahip olan telefonun ön tarafında Corning’in Gorilla Glass 3 kaplaması kullanılıyor. Bu cam Gorilla Glass Victus kadar iddialı olmasa da telefon çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı. Arka tarafında cam malzemesinin tercih edildiği telefonun arka yüzeyi parmak izlerini gösteriyor. Biz telefonun gri renkli modelin incelesek de telefonun koyu mavi ve yıldız mavi renk seçenekleri de yer alıyor. Telefonun kutu içeriğinden 33 watt gücünde bir adaptör çıkıyor.

Xiaomi 12
‘nin kutu içeriğinden de çıkan bu adaptör telefonu hızlı şarj etmeye olanak tanıyor. Performans kısmında bu konuya daha fazla yer vereceğiz. Telefonun tasarımına dönecek olursak Redmi Note 11’in sol tarafında SIM kart tepsisi/microSD kart girişi yer alıyor. Sağ tarafta güç tuşu ve ses tuşları bulunuyor. Üst tarafta 3.5 mm kulaklık girişi ve hoparlör ızgarası bulunurken telefonun alt tarafında USB-C ve hoparlör ızgarası mevcut. Telefonda 3.5 mm kulaklık girişi yer aldığı için telefona kablolu kulaklıklar veya mikrofonlar takılabiliyor. Telefonun üst ve alt tarafında hoparlör ızgarasının yer alması sayesinde Redmi  Note 11 stereo bir hoparlör deneyimi yaşatıyor.

Telefondaki hoparlörlerin ses kalitesi ve şiddeti yeterli olsa da hoparlörlerden amiral gemisi akıllı telefonlardaki gibi bir deneyim beklememek gerekiyor. Telefonun tasarım kısmında belirtmemiz gereken bir diğer önemli nokta da Redmi Note 11’in IP53 sertifikasına destek vermesi.  Bu sayede telefon su sıçramalarına ve toza karşı koruma sağlıyor.