reklamı kapat

POPÜLER

50 MP kamera, 90 Hz ekran ve 33 watt hızlı şarj; Xiaomi Redmi Note 11 incelemesi

Xiaomi

XIAOMI REDMI NOTE 11 PERFORMANS

Xiaomi Redmi Note 11, 6 nm süreciyle üretilen Snapdragon 680 işlemcisini ve 4 GB RAM’i barınıdırıyor. Telefonda kullanılan bu işlemci hem günlük hayatta kullanılan uygulamalarda hem de oyunlarda iyi bir deneyim sunuyor. Biz telefonu kullandığımız süre zarfında performansla ilgili bir düşüş gözlemlemedik. Instagram, YouTube, Outlook ve Call of Duty: Mobile oyunları açıkken telefonda sekmeler arasında geçişler yaptık ve telefon hızlı bir performans sundu.

Telefon popüler benchmark uygulaması Geekbench 5’in tek çekirdek performansından 350, çok çekirdek performansından ise 931 puan aldı. Telefonun elde ettiği puanlara bakılırsa Redmi Note 11 giriş/orta segmente konumlanan bir model olarak dikkat çekiyor. Giriş seviyesi ile amiral gemisi akıllı telefon deneyiminin tam ortasına konumlanan telefonun ekran deneyiminden de bahsedelim. Telefondaki 6,67 inçlik Super AMOLED ekran hem canlı hem de parlak bir deneyime sahip. Telefonun ekranı maksimumda 1.200 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Güneş ışığı altında rahatlıkla kullandığımız telefonda 120Hz yenileme hızına da sahip. Bu özellik telefondaki ekranın daha akıcı olmasını sağlıyor.

Özellikle internet tarayıcısında ve fotoğraflar galerisinde bu fark bariz bir şekilde hissediliyor. Yüksek yenileme hızı detaylara daha fazla netlik getirse de pil ömrünü etkiliyor. Bu sebeple Ayarlar-Ekran kısmından telefondaki ekranın yenileme hızını 60 Hz’e de getirebilirsiniz. Redmi Note 11’in sunduğu hızlı şarj ve uzun pil ömründen de etkilendik. Artık çoğu telefon modelinde gördüğümüz 5.000 mAh kapasiteli pil sayesinde telefon bir gün boyunca rahatlıkla kullanılabiliyor. Ekran parlaklığını son seviyeye getirlmediğinde ve telefonda çok fazla oyun oynanmadığında bu süreyi uzatmak da mümkün. Telefon yüksek kapasiteli pili kutudan çıkan 33 watt gücündeki adaptörle hızlı bir şekilde şarj edebiliyor. Xiaomi’nin iddia ettiği gibi telefonun pili 1 saatte yaklaşık yüzde 100 şarj seviyesine ulaşıyor. Telefonda kablosuz ve ters kablosuz şarj özellikleri ise ne yazik ki mevcut değil.