reklamı kapat

POPÜLER

50 yıllık ortaklığın en nadir örneği: Mercedes-AMG GT3 Edition 50

Motor sporlarına meraklı koleksiyonerler için hayata geçirilen proje sınırlı üretim kavramının tam karşılığı olarak gün yüzüne çıktı.

Mercedes-AMG’nin yarım yüzyılı geride bırakan ortaklığı görkemli bir şekilde kutlanılmaya devam ediliyor. 2017’nin ilk günleri içerisinde GT C Edition 50 ile birlikte ilk özel üretim örneğiyle karşımıza çıkan bu ortaklık kutlamalarına son üye motor sporları tutkunları için sadece pist odaklı bir canavar üzerine gerçekleştirildi. Temelde 6.3 litre hacimli V8 motora ve altı ileri değerli özel yarış şanzımanına sahip olan AMG GT3 üzerine geliştirilen bir proje olan GT3 Edition 50‘de aracın fazlasıyla özel bir versiyon olduğu gösteren birbirinden güzel detaylar yer alıyor.


Mat renk seçeneğiyle birlikte gelen Mercedes-AMG GT3 Edition 50’nin ön lip ve difüzörlerini tamamen karbon fiberden geliştiren ekip devasa kanat spoylerla dış yapıdaki bütünsel vahşiliği tamamlıyor. Dışarıda ve içeride “50 Years of Driving Performance” logosunun kullanıldığı araçta egzoz sistemininin de tamamen performans amaçlı değiştirildiğini belirtmek gerekiyor. İçerisinde Formula 1’e benzer bir yapının kullanıldığı projede direksiyon ve araç içerisinde kontrol düğmeleri bu yapıyı oluşturan en önemli parçaları arasında. Özel üretim AMG logosunun yanı sıra üretileceği rakam olan beşten kaçıncısı araç olduğunu gösteren ekstra bir rozetle gelen aracın fiyat bilgisi henüz paylaşılmazken koleksiyonlerlerin şimdiden hazırlık yapmaya başladığını düşünmek çok zor değil.