reklamı kapat

POPÜLER

6,44 inç ekranlı Xperia ZU’nun fotoğrafı internete düştü

Sony‘nin bir süredir Xperia Z Ultra (Xperia ZU) adıyla anılan akıllı telefonun fotoğrafı internete düştü. Nowhereelse isimli internet sitesi tarafından görüntülenen ve 6,44 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması beklenen akıllı telefonun önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürüleceği iddia edilen Galaxy Note 3 ile rekabete gireceği söyleniyor.

Xperia Z’de olduğu gibi ZU’nun da 1080p çözünürlüklü ekranı bünyesinde barındıracağı; 2,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemcinin, Andreno 330 GPU’nun, 2 GB RAM’in, 16 GB dahili depolama alanının ve microSD kart desteğinin akıllı telefonun diğer özellikleri arasında yer alacağı da diğer iddialar arasında. Önünde görüntülü görüşmeler yapmanız için 2,2, arkasında ise 8 megapiksel kameranın yer alacağı söylenen Android 4.2 işletim sistemli akıllı telefonun 179,2x92x6,5mm ölçülerinde ve  212 gram ağırlığında olacağı ifade ediliyor.

Sony’nin kısa bir süre önce bir 6 Temmuz’da bir etkinlik düzenleyeceği basın mensuplarına gönderdiği davetiyeler neticesinde ortaya çıkmış ve bu davetiyede kapasitif kalemle yazılmış  bir yazı yer almıştı. Bu da kapasitif kaleme ve 6,44 inç ekrana sahip Xperia ZU’nun 6 Temmuz tarihinde görücüye çıkacağı anlamına gelebilir. Bu detayların doğru olup olmadığını 6 Temmuz tarihinde ortaya çıkacağını söyleyelim.

Sony Xperia ZU
Sony Xperia ZU