reklamı kapat

POPÜLER

8 milyon TL’lik HONGQI E-HS9 ilginç sağlamlık testlerine alındı [Video]

 - Güncelleme: 08 Aralık 2023 08:54

Türkiye’de tam 8 milyon TL’ye satılan Çin merkezli lüks araç HONGQI E-HS9, ilginç sağlamlık testlerine alındı.

Türkiye fiyatı nefes kesen ancak oldukça lüks ve büyük bir seçenek olan HONGQI E-HS9, daha önce Türkiye’ye ilk etapta toplam 75 adet getirilecek açıklamasıyla ses getirmişti. Araç en son ise Erol Şahin tarafından burada aktarılan, “Türkiye’de şimdiye kadar 3 adeti kasım ayında olmak üzere toplam 18 adet satılmış” detayıyla öne çıkmıştı. Aracı bugün karşımıza çıkaran ise sayfanın en altındaki sağlamlık testi videoları oldu. Bu videolarda araca alevli bir yıkım topuyla vuruluyor, üstüne başka bir araç düşürülüyor ve örülmüş iki ayrı duvardan geçiliyor. Bu testlerden rahat şekilde geçebilen araç, dünyanın en sağlam SUV’u değil ancak yine de kaza durumlarında içerideki yolcuları rahatlıkla hayatta tutabilecek gibi görünüyor. Tüm tasarım detaylarını yukarıdaki galeride görebileceğiniz HONGQI E-HS9, verilen bilgilere göre 99 kWh pil üzerine kuruluyor ve elektrik motorlarıyla 551 beygir güç ile 750 Nm tork getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0’dan 100 km/s hıza 5 saniyede çıkabildiği söylenen araç, dört çeker yapıda ve yedi kişilik bir seçenek. Araç hakkında Hongqi’nin Orta Doğu Direktörü Cheng Zhang daha önce, “Hongqi’nin tüm araçları yüksek kaliteli, son teknoloji özelliklerle donatılmış, sürüş kontrolü ve güvenliği entegre ederken lüks ve konforu ön planda tutan modeller yaratmak için global lider markalarla aynı üretim standartlarını benimsemiştir. Ayrıca Hongqi birçok yönden benzersiz bir marka, Orta Doğu pazarı çerçevesinde Türkiye’de markamızı yollarda görmek mutluluk verici olacak.” demişti.

@dong.1688

Hongqi car crash test, a huge metal fireball hit the B-pillar of the vehicle at high altitude, and the door can still be opened, which is very safe #CarsOfTikTok #chinesecars #hongqi #hongqiehs9 #hongqihs9

♬ 原创音乐 – Chinese cars 1688

HONGQI E-HS9 Türkiye satışı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli