reklamı kapat

POPÜLER

89 dolara cep boyutunda bir bilgisayara sahip olmak ister misiniz?

PQ Labs, iStick A300 olarak adlandırdığı cep boyutundaki bilgisayarını yurtdışında piyasaya sürdü. 99,06 x 55,88 x 15,24 mm boyutlarındaki bu mini bilgisayarda Rockchip ARM Cortex-A9 işlemci, 2 GB RAM ve 4 GB dahili depolama alanı bulunuyor. MicroSD kart desteği ile hafızayı da artırabileceğiniz bilgisayarda SSD kullanabilmek için opsiyonel mSATA portu da sunuluyor.

Wi-Fi, 4G ve Ethernet’in yanı sıra üç adet USB ve microHDMI gibi bağlantı noktalarına sahip olan bilgisayarda 4.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanılıyor. Boyutuyla dikkatleri üstüne çeken bilgisayarın satış fiyatı donanıma bağlı olarak değişiklik gösteriyor. 89 dolarlık modelde çift çekirdekli bir işlemci, 1 GB RAM ve pasif soğutma sistemi yer alırken, 169 dolarlık modelde dört çekirdekli bir işlemci, 2 GB RAM, 2,4 GHZ ve 5 GHz Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve mSATA bağlantısı bulunuyor. 169 dolarlık modelle aynı işlemci ve hafıza seçeneğine sahip olan farklı bir model daha yer alıyor. Sadece 2,4 GHz Wi-Fi’ye destek veren bu modelde mSATA bağlantısı mevcut değil. Bu modelin fiyatı ise 109 dolar.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“89 dolara cep boyutunda bir bilgisayara sahip olmak ister misiniz?” için 2 cevap

  1. Umut Karcı dedi ki:

    “4.2 Jelly Bean işletim sistemi”
    Televizyonda android kullanmaktansa Raspberry Pi ve XMBC kullanıp çok daha basit ve ucuz bir ortam oluşturulabilir bence.

  2. Ali Karakose dedi ki:

    Pahalı modellerinde bulunan msata ve ekstra 2 adet USB portu haricinde Android TV Stick’lerden bir farkı yok ki. Üstelik çok daha büyük. Dual Core işlemcili modeller de 2-3 sene önce piyasadaydı. Geçen sene Quad Core olanını da almıştım. Bunlar bu ürünleri piyasaya sürmek için biraz geç kalmamışlar mı.
    Acaba anlamadığımız ve buraya yazmayı unuttuğunuz, Stick’lerden farklı bir özellikleri mi var. Yoksa niye böyle bir haber yapasınız.