reklamı kapat

POPÜLER

Ubisoft çalışanları şimdi de Far Cry 4’ün konusunu sızdırdı

Ubisoft‘un çalışanları bilgi sızdırma işinde oldukça başarılı. Bir pazarlama taktiği mi bilemiyoruz fakat çalışanlar bu sene Ubisoft’un tüm sürprizlerini önden servis ederek hayranları mutlu ederken, şirketin E3’te yapacağı sunumu da baltalıyor. Son bomba ise Far Cry 4‘le ilgili.

Dün duyurduğumuz çıkış tarihi haberinden sonra Far Cry 4 için gözler E3 konferansına dikilmişti. Oyunun konusu, olası fragmanı veya görselleri gibi detayların açıklanması beklenirken dün Ubisoft’un çevrimiçi oyun satın alma/oynama platformu Uplay‘e oyunun konusuyla ilgili detaylar “kazayla” yüklendi. Ön sipariş sayfasına girilen bu bilgiler yüklendiği gibi kaldırıldı, ancak sayfada kaldığı kısacık an içinde kullanıcılar çoktan ekran görüntülerini almışlardı.

uplay
Diğer oyunlardan farklı olarak daha soğuk bir iklimde geçeceğini bildiğimiz Far Cry 4’ün konusu annenizin son arzusunu gerçekleştirmek üzere harekete geçmenizle başlıyor. Oyunun ana kahramanı Ajay Ghale, annesinin son arzusunu gerçekleştirmek için Himalayalar’da kurgusal bir bölge olan Kyrat’a gidiyor. Biz de Kyrat’ta kendini bir anda diktatör Pagan Min’in baskıcı rejimine karşı başlatılan iç savaşta bulan Ghale’in macerasına ortak oluyoruz.

Far Cry 4 18 Kasım’da Kuzey Amerika’da, 20 Kasım’da ise Avrupa ve İngiltere’de Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun Far Cry 3’ün 9 milyonluk satış rakamını geçip geçemeyeceği ise şimdilik muamma.