reklamı kapat

POPÜLER

ubisoft

Ubisoft’un en başarılı serisi Assassin’s Creed

Ubisoft‘un şirket satışlarını açıklamasının ardından, şirketin en başarılı oyununun toplamda 73 milyon satmış olan Assassin’s Creed olduğu anlaşıldı. Onu takip eden oyun ise ne Far Cry ne de Splinter Cell.

9 bin’in üzerinde çalışanıyla EA ile başa baş büyüklükte bir firma olan Ubisoft, bünyesinden çıkan oyunların satış rakamlarını açıklayarak en başarılı oyununu da bir nevi ilan etmiş oldu. 73 milyon kopya ile birinciliği göğüsleyen Assassin’s Creed serisi en yakın rakibine de neredeyse 30 milyon kopya fark atmış durumda. Şirketin en çok satılan ikinci oyunu ise Just Dance. En çok satan diğer oyun serilerini de aşağıda görebilirsiniz.

Resmi internet sitesinde Facts & Figures sayfasından oyun satışlarını da duyuran firmanın listesi Splinter Cell, Rainbow Six ve Ghost Recon ile devam ediyor. Çok sevilen Far Cry serisi ise 18 milyonla biraz aşağılarda kalıyor. Daha önce talep olduğu sürece Assassin’s Creed oyunları üretmeye devam edeceğini duyuran firma bu kararında çok da haksız değil ne dersiniz?

Ubisoft’un en çok satan oyun serileri:

Assassin’s Creed: 73 milyon
Just Dance: 48 milyon
Tom Clancy’s Splinter Cell: 30 milyon
Tom Clancy’s Rainbow Six: 26 milyon
Tom Clancy’s Ghost Recon: 25 milyon
Petz: 24 milyon
Rayman: 25 milyon
Imagine: 21 milyon
Prince of Persia: 20 milyon
Driver: 19 milyon
Far Cry: 18 milyon
Rayman Raving Rabbids: 14 milyon
The Settlers: 10 milyon
The Experience: 9 milyon
Anno: 5 milyon