reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

9.7 inç iPad Pro ekran performansıyla tam not aldı

Mobil cihazların ekranlarını test eden DisplayMate, şimdi de kısa bir süre önce incelediğimiz 9,7 inç iPad Pro’nun ekranını mercek altına aldı. DisplayMate’in incelemesine göre tabletin ekranı şimdiye kadarki en iyi mobil LCD ekran olma özelliğini taşıyor. 9,7 inç iPad Pro’daki ekranın en iyi performansa sahip iPad ekranı olmasının yanında diğer tabletlerin ekranlarından sunduğu performansla ayrılıyor.

Ekranında sunduğu True Tone özelliğiyle hem iPad Air 2’den hem de 12,9 inç iPad Pro’dan ayrılmayı başaran tabletin ekranının iki renk gamına da destek verdiği belirtiliyor. Standart sRGB/Rec.709 gamı haricinde tabletin ekranının 4K UHD TV‘lerde ve Digital Cinema‘da kullanılan DCI-P3 Wide Color Gamut‘a da destek verdiği ifade ediliyor. 511 nit parlaklık değeriyle 415 nit parlaklık değerine ulaşan iPad Air 2’den yüzde 20 daha parlak bir ekrana sahip olduğu dile getirilen tabletin ekranının aynı zamanda en düşük yansımaya sahip olduğu da belirtiliyor. Tabletin ekranı kontrast açısından ise 12,9 inç iPad Pro’nun gerisinde kalıyor. 12,9 inçlik model 1.631 puan elde ederken 9,7 inçlik model 1.022 puan alıyor.

Türkiye’de 2.199 TL‘den başlayan fiyatla kısa bir süre önce satışa sunulan 9,7 inçlik iPad Pro’yu buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

YORUMLAR