reklamı kapat

POPÜLER

90 yıllık kameraya LEGO dokunuşu

Fotoğraf tutkunu bir koleksiyonerseniz 90 yaşındaki Zeiss-Ikon Trona mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Peki Zeiss-Ikon Trona’nızı modifiye etmeyi hiç düşündünüz mü?

Şipşak fotoğrafçılık konusunda tutkulu Instax Magic sayfasının sahibi oldukça ilginç bir projeye imza atmış. 90 yılı devirmiş Zeiss-Ikon Trona’yı LEGO’larla yeniden şekillendiren ve çalışan bir şipşak kameraya dönüştüren Instax Magic, projesini detaylı bir şekilde anlatıyor. Eski fotoğraf makinelerinin “unutulduğunu” belirten Instax Magic, bu projeyle beraber insanların yeniden ilgisini çekmeyi amaçlıyor.


Şipşak Zeiss-Ikon Trona projesine başlamadan bir ay önce bir kamera koleksiyonerinden kameranın kendisini aldığını belirten Instax Magic, hala çalışabilen bu kamerayı yeni haline büründürmek için kolları sıvamış. Kamerayı şipşak fotoğraf çekebilecek şekilde modifiye eden kullanıcı, Fuji Instax Mini filmlerinden faydalanmış. Gövdesi içinse siyah, beyaz ve gri LEGO parçalarını kullanmış. Instax Magic, LEGO detayının kameraya daha modern bir görünüş kattığını düşünüyor. Tabii yeni sistemini test etmeyi de ihmal etmemiş. Çektiği kareleri blog yazısında paylaşan Instax Magic’in detaylı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.