reklamı kapat

POPÜLER

Acer Swift 7 incelemesi

ana4

TAŞINABİLİRLİKTE YENİ UFUKLAR

Yazının başında da belirttiğimiz gibi taşınabilir cihazlarda tasarım hayati önem taşıyor. Devamlı olarak yanınızda taşıyabileceğiniz cihazın şık olması ve tarzınızı tamamlaması gerekiyor. Acer Swift 7 daha kapağını aralamadan bile oldukça şık bir görüntü sergiliyor. Altın sarısı ve siyah renklerin kullanıldığı bilgisayarın etrafını saran altın renk, incelik vurgusunu çok iyi şekilde yapıyor ve bilgisayarı olduğundan bile daha ince gösteriyor. Kapakta yer alan altın rengindeki Acer logosu da yine tasarımı iyi bir şekilde tamamlıyor. Kapağı kaldırdığımızda ise yine göze hoş gelen bir tasarım ortaya çıkıyor. Tamamen altın rengindeki gövde ve trackpad kısmı ile siyah renkteki tuşlar iyi bir kompozisyon oluşturuyor.

Genelde bilgisayarlar inceldiğinde klavye tuşlarının hareket mesafesi kısalıyor ve bu da bazı kullanıcılara göre yazı keyfini baltalıyor. Acer Swift 7’nin klavyesi alıştığımız klavye hissini veriyor ve bastığınız tuşları hissetmenizi sağlıyor. İyi bir yazı deneyimi için geniş tutulmuş klavyenin altında yine büyük bir trackpad konumlandırılmış durumda. Eni birçok trackpad’e göre daha geniş olan bu kısım kullanım kolaylığı sağlıyor. Basılabilir şekilde olan trackpad’e basıldığında biraz fazlaca içeri doğru hareket etmesinin pek iyi bir his vermediğini söylemek gerekiyor. Böylesine şık ve üst seviyede konumlandırılan bir bilgisayarda daha iyi bir deneyim sunan trackpad görmek isterdik açıkçası.

acer-swift-7-usb-type-c
Acer Swift 7, ince yapısının bedelini birçok girişten mahrum kalarak ödüyor. Bilgisayarın sağ tarafında yalnızca 2 adet USB-C ve bir adet de kulaklık girişi bulunuyor. Sorun şu ki teknoloji dünyasının USB-C’ye geçiş süreci epey sancılı. Halen birçok cihaz USB-A destekliyor ve USB-C girişi için adaptör kullanmak gerekiyor. Fazladan ücret ödenmesi bir yana aynı zamanda taşınabilirlik de bir ölçüde azalıyor.

Bilgisayarın altında yan kısımlarda iki adet hoparlör bulunuyor. Dolby Audio ve Acer TrueHarmony teknolojilerinin kullanıldığı hoparlörler oldukça yüksek seviyede ve kaliteli sesler sunuyor. Bu boyuttaki bir bilgisayardan böyle iyi ses elde edilmesinin başarılı olduğunu söylemek gerek.