reklamı kapat

POPÜLER

Acer’dan darbelere karşı dayanıklı dizüstü bilgisayar

Acer tanıttığı yeni dizüstü bilgisayarıyla sağlam ve teknik anlamda da başarılı bir bilgisayar arayanları hedef alıyor. Acer TravelMate Spin B1 belki tasarım olarak görenleri büyülemiyor ve hatta ilk bakışta yıllar öncesinden fırlamış gibi görünüyor ancak cihazın özelliklerine göz atıldığında oluşan bu algı pozitife dönüşüyor.

Adı üzerinde sürekli bir yerdeb farklı bir yere seyahat  etmeyi sevenler için bir yol arkadaşı vazifesi gören cihazın 11,6 inçlik ekranı taşınabilirliği üst seviyeye taşıyor. Ekran için HD ve Full HD seçeneği tercih edilebiliyor. Ekranın dokunmatik olması sayesinde kullanım kolaylığı sağlanıyor. 360 derecelik menteşelerin kullanıldığı cihaz böylece 4 ayrı şekilde kullanıma olanak sağlıyor. Tablet ve çadır modunda birden fazla kişiyle proje çalışmalarında kolaylık sağlayan cihaz, stand moduyla iyi bir izleme deneyimi sunuyor. Normal modda ise sıradan dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor.

Sağlamlık konusunda iddialı olan cihazın ekranı yüksek baskılara bile dayanabiliyor ve ayrıca dayanıklı gövde sayesinde düşmelerde cihazın bozulmasına neden olacak şok dalgaları engellenebiliyor. Dayanıklılık ve kullanım kolaylığına odaklanan cihazdan performans anlamında bir şey beklemek mümkün değil. Intel Pentium işlemcinin kullanıldığu cihaz, Windows 10 Pro işletim sistemiyle geliyor. Bir adet HDMI girişi, 2 adet USB 3.0 ve 1 adet USB 2.0 girişinin bulunduğu bilgisayarda 802.11ac modem ve SD kart okuyucu yer alıyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde Amerika ve Kanada’da satışa sunulacak cihazın fiyatı ise belli değil.

YORUMLAR