reklamı kapat

POPÜLER

LG’nin merakla beklenen yeni akıllı saati sızdı

Daha önce de birçok kez dile getirdiğimiz üzere Android Wear 2.0’ın yayınlanmasıyla birlikte akıllı saat piyasasında ciddi bir hareketlenme bekleniyor. Bir süredir akıllı saat pazarında önemli atılımların yapılmaması nedeniyle durgunlaşan pazarda hareketlilik yavaş yavaş başlıyor. Geçen günlerde HTC’nin ilk akıllı saatinin detaylı görselleri sızmış ve cihazın neredeyse hazır olduğunu görmüştük. Şimdi de akıllı saat pazarının önemli oyuncularından LG’nin yeni akıllı saatleri gün yüzüne çıktı.

İddialara göre LG iki farklı akıllı saat modeli üzerinde çalışıyor. Bu cihazlar LG Watch Sport ve LG Watch Style olarak isimlendiriliyor.  Siyah ve altın rengindeki cihazların sızan görseli biraz bulanık da olsa saatin genel hatlarıyla ilgili olarak bilgi sahibi olmamızı mümkün kılıyor. LG Urbane serisinde olduğu üzere yuvarlak tasarım anlayışını devam ettiren cihazlardan siyah olanın yan tarafında 3 adet tuşa yer veriliyor. Diğerinde ise tek tuş bulunuyor. Tasarımdan öndeki cihazın spor, diğerinin ise günlük kullanım odaklı geliştirildiği anlaşılıyor.

LG Watch Sport’ta 1,38 inçlik 480×480 piksel çözünürlüğünde ekran, 430 mAh pil ve 768 MB RAM bulunuyor. LG Watch Style ise daha küçük bir yapıda ve yalnızca 1.2 inçlik 360×360 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. BU modelin RAM’i 512 MB olarak belirtilmişken pilinin ise 240 mAh olduğu söyleniyor. LG’nin bu yeni akıllı saatlerinin 9 Şubat tarihinde tüm detaylarıyla tanıtılması bekleniyor.