reklamı kapat

POPÜLER

LG G Watch

LG’nin Android Wear işletim sistemli ilk akıllı saati: G Watch

Dev teknoloji firmalarının yatırımlarından ve son dönemde piyasaya çıkan akıllı cihazlardan da anlıyoruz ki, önümüzdeki yılların en büyük teknoloji trendi giyilebilir ürünler olacak. Google‘ın, akıllı saatler başta olmak üzere birçok giyilebilir cihazda kullanılması planlanan sadeleştirilmiş işletim sistemi Android Wear‘la birlikte uzun vadeli beklentiler de tavan yapmış durumda.

Android işletim sisteminin temel fonksiyonlarını bünyesinde barındıran Android Wear, ilk olarak iki yeni saatle kullanıcıların karşısına çıkacak. Motorola‘nın Moto 360 adlı saatinin yanı sıra LG de G Watch adını taşıyan saatiyle yeni nesil akıllı saat piyasasının ilk aktörlerinden olacak.

G Watch, Moto 360’ın dairesel formunun aksine, şimdiye kadar piyasada gördüğümüz akıllı saatler gibi kare bir forma sahip. Bu yılın ikinci çeyreği içinde piyasaya sürülecek saat, birçok Android akıllı telefonla uyumlu olacak ve “OK Google” komutuyla aktive edilerek bir arama ya da bir işlem yapması sağlanabilecek. LG’nin yeni akıllı saatinin teknik özellikleri ve yetenekleri önümüzdeki aylarda duyurulacak. Google, Android Wear için özel uygulamalara sahip olacak ve geliştiriciler işletim sistemiyle uyumlu uygulamalar geliştirebilecek. Yakın dönem içinde mevcut Android uygulamalarının Wear’a özel sadeleştirilmiş versiyonları da kullanıma sunulacak.

VİDEO