reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch çıktı; Android Wear fiyatları düştü

Apple Watch gün yüzüne çıktı çıkalı akıllı saat pazarı alt üst oldu. Ön siparişe sunulduğu ilk gün yaklaşık 1 milyon adet satan Apple Watch, 24 saat içinde bir yıllık Android Wear satışını geçmeyi başardı. Hal böyle olunca üreticiler Android Wear’lı akıllı saatlerini satmak için bir bir fiyat indirimine gitmeye başladı.

Android Wear’lı akıllı saat pazarının parlayan yıldızları Moto 360 ve LG G Watch R indirim uygulanan ilk cihazlardan. Tek başlarına nadide birer saat görünümünde olan cihazlar, buna rağmen yeterli ilgiyi görmemiş olacak ki, LG ve Motorola şık akıllı saatleri için hatırı sayılır bir indirim kararı almış durumda. Güncellenen fiyatlardan sonra Google Store’da G Watch R’ın fiyatı 299 dolardan 249 dolara, Moto 360’ın fiyatıysa 249 dolardan 179 dolara indi.

Öte yandan LG’nin son harikası Watch Urbane de bugün itibarıyla Google Store’da satışa çıkmış durumda. Daha önce 400-500 dolar arasında nispeten yüksek bir fiyatla geleceği iddia edilen saatin satış fiyatı şu an için 349 dolar. Saatler ülkemize henüz resmi kanallardan ulaşmış değil. Yine ülkemizde Google Store’dan alışveriş yapmak da mümkün değil ancak yurt dışından satın alma veya aldırma şansınız varsa bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

YORUMLAR