reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger’a görüntülü görüşme özelliği geliyor [Video]

Messenger uygulamasına ayrı bir önem veren ve sürekli olarak güncel tutan Facebook, yeni güncellemeyle Skype‘a rakip olacak bir özelliği uygulamaya dahil etti. Bu güncellemeyle birlikte artık dünyanın her köşesindeki Facebook kullanıcıları birbirleriyle görüntülü görüşme olanağı bulacak.

Konuşma penceresinin sağ üst kısmında konumlanacak görüntülü konuşma ikonu ile görüşme başlayacak. Karşıdaki kişinin de çağrıyı kabul etmesiyle birlikte görüntü aktarımı mümkün olacak. Görüşme sırasında ön ve arka kamera arasında geçişler yapılabilecek. Herhangi bir platform kısıtlaması olmayan özelliğin Android ve iOS arasında da görüşme sağlayacağı söylenenler arasında.

Görüntülü görüşme özelliği yalnızca mobil platformlar ile de sınırlı kalmayacak. Messenger’ın internet sürümünü kullananlar kamera ve mikrofon aracılığıyla görüntülü görüşme gerçekleştirebilecek. İlk etapta Amerika, İngiltere, Belçika ve Fransa gibi birçok farklı ülkede kullanıma açılacak olan özelliğin diğer ülkelerde ise önümüzdeki haftalarda faaliyete geçmesi bekleniyor. Görüntülü görüşme özelliğinin Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.