reklamı kapat

POPÜLER

Silent Hills projesi resmen iptal edildi

Oyun dünyası geçtiğimiz aylarda oldukça uzun süren bir dramanın içindeydi. Hideo Kojima‘nın Konami’den ayrılması, büyük bir tartışma ve pek çok soru işaretini beraberinde getirmişti. Kojima’nın dahil olduğu iki büyük projenin geleceği tehlike altındayken Metal Gear Solid serisinin son oyunu bu tehlikeden kurtuldu ancak merakla beklenen Silent Hills aynı ölçüde şanslı olamamış gibi görünüyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl yayınlanan oynanabilir fragman P.T. oyuncular arasında büyük bir heyecana sebep olmuştu. Kurgusu, içinde yer alan korku ögeleri, bulmacaları ve sunduğu dayanılmaz gerilim kısa bir “ön oyun” olsa dahi P.T.’yi popüler yapmaya yetmişti. Silent Hills’in geleceğini müjdeleyen oyunla ilgili onlarca teori videosu yayınlanmış, hayranlar tabiri caizse Silent Hills ile ilgili yeni bir duyuru gelene dek oyunun her detayını ezberlemişti. Ancak E3’e aylar kala patlak veren Kojima-Konami ayrılığıyla başlayan yıkım Silent Hills’in geleceğini yerle bir etmiş durumda.

Silent Hills konusunda Konami de Kojima da ser verip sır vermiyordu ancak projede Kojima ile beraber çalışan yönetmen Guillermo del Toro, San Francisco’da bir etkinlikte Silent Hills için “Bunun gerçekleşmeyecek olması kalbimi kırıyor.” diye bir cümle sarf etti. Bu noktada resmi bir açıklama ya da ses kaydı olmadığı için del Toro’ya “Kojima’nın oyuna geri dönüp dönmeyeceğinden mi yoksa Silent Hills’in çıkıp çıkmayacağından mı bahsediyorsunuz” şeklinde bir soru yöneltildi. Yapılan baskılar sonucunda Konami sessizliğini bozdu ve üzücü açıklamayı yaptı.

Konami konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmadı ancak Walking Dead dizisinin yıldızı Norman Reedus ile anlaşma sürelerinin bittiğini, Silent Hill serisi üzerine çalışmaları olacağını ancak Guillermo del Toro’lu Silent Hills’in iptal edildiğini açıkladı. 16-18 Haziran’da gerçekleşecek olan E3 Konferansı‘nda Silent Hill serisi ile ilgili daha detaylı açıklamalar yapılması bekleniyor.