reklamı kapat

POPÜLER

Silent Hill’in yeni oyunu korku sınırlarını zorlayacak [Video]

Metal Gear’ın yaratıcısı Hideo Kojima, Gamescom etkinliğinde yaptığı konuşma ile Silent Hill serisinin son oyununda korku sınırlarını fazlasıyla zorlayarak işi bir adım ileriye taşıdıklarını açıkladı.

Gamescom 2014’te merak edilen soruları yanıtlayan video oyun yapımcısı, Silent Hill ile ilgili bilinmeyen konulara da açıklık getirdi. Guillermo del Toro ortaklığıyla geliştirilen oyunu belirli oranda korkuyla donattıklarını ifade eden Kojima, uzun süren tartışmalar sonucu “Neden daha fazlası olmasın?” düşüncesiyle işi bir üst noktaya taşıdıklarını, insanların oyunu oynarken altına yapacaklarını dile getirdi. Korkunun derecesini vurgulama adına sınırlı sayıdaki özel sürümde oyunseverlere pantolon da vereceklerini söyleyerek espri yapan yaratıcı, sıra dışı bir deneyimin sinyallerini verdi.

Çok fazla korku ögesinin insanların oyunu kapatmaya iteceği ihtimalini es geçmeyen Kojima, oyunların korku filmi ya da lunaparklardaki korku tünelinden farklı olduğunu ve insanların gözlerini kapatarak ilgili sahnenin geçmesini bekleyemeyeceğini sözlerini ekledi. Ancak Kojima oldukça kararlı, bu riski göze alacaklarını belirtiyor. Kojima’nın Gamescom sürprizi ise sadece bundan ibaret değil. Bu açıklamalardan bir gün önce etkinlikte yayınlanan P.T. isimli korku oyunu demosunun Silent Hill oyununun demosu olduğu açıklandı. Playable Teaser kelimelerinin kısaltması olan P.T. Kojima’dan bağımsız olarak 7780s Studio ekibinin Fox Engine altyapısıyla geliştirdiği bir oyun olarak tanıtılmıştı. Hideo Kojima, Silent Hill ile ilgili insanların daha da meraklanması ve oyunun gizliliğini korumak adına bu tarz bir girişimde bulunduklarını, bu yüzden kendileri için şimdiye kadarki en zor kararı vererek kaliteyi kasıtlı olarak bir tık aşağıya çektiklerini açıkladı. Seride beklenen sıçramayı yeni Silent Hill’le yapmak isteyen Kojima bakalım ne tür sürprizlerle karşımıza gelecek.

VİDEO