reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Lightroom’un mobil versiyonu daha profesyonel bir hal alıyor

Büyük ilgi gören fotoğraf düzenleme programı Adobe Photoshop Lightroom‘un mobil versiyonu güncellendi. Bu yeni güncellemeyle birlikte uygulamanın iOS versiyonu daha profesyonel bir hale büründü. Üstelik bu yeni özellikler stylus ile birlikte daha etkili biçimde uygulanabiliyor.

Adobe tarafından yayınlanan Photoshop Lightroom güncellemesiyle birlikte uygulamada çoktan var olan özellikleri farklı şekilde uygulama mümkün olacak. Öncelikle uygulamanın iOS versiyonu artık Apple Pencil desteğine sahip. Bu da kalemi kullanış biçimimizin Photoshop Lightroom’da yapılan değişikliklere direkt olarak etki edeceği anlamına geliyor. Parlaklık, pozlama ve diğer ayarları yaparken Apple Pencil ile baskı gücünü artırdığınızda bu durum uygulama tarafından hemen algılanıyor. Değişiklikler de buna uygun şekilde gerçekleştiriliyor.

Elbette bu özelliği kullanabilmek için illa Apple Pencil veya stylus kalemlere ihtiyacınız yok. Parmak uçlarınızla da aynı işlemi gerçekleştirmek mümkün. Bunun için değişikliklerin yoğun olmasını istediğiniz yerlere daha fazla baskı uygulamak yeterli. Ancak tabletlere özel hazırlanan kalemler istenen değişiklikleri daha net bir şekilde sağlamaya yardımcı oluyor.

Bu noktada belirtmekte yarar var, Adobe Photoshop Lightroom’un yeni güncellemesi sadece iPad’lere özgü değil. 3D touch özelliğine sahip iPhone’larla birlikte de kullanılabiliyor. Bu da sosyal medyada paylaşmak istediğiniz fotoğraflara rahatlıkla profesyonel bir dokunuş katabileceğiniz anlamına geliyor.