reklamı kapat

POPÜLER

Adobe

Adobe, Premiere Pro’nun yeniliklerini ve yeni uygulamalarını tanıttı [Video]

Adobe, önümüzdeki hafta başlayacak NAB Fuarı öncesinde yeni uygulamalarını ve Premiere Pro’nun yeni yeteneklerini tanıttı. Premiere Pro’nun kullanıcılara sunacağı yeniliklerden biri Lumetri Color isimli bir panel. Kullanıcıların videolarda renk düzenleme işlemini kolay bir hale getiren Lumetri Color, renk ayarlama, parlaklık, keskinlik ve doygunluk ayarı yapılabilmeyi mümkün kılıyor.

adobe
Bu panel sayesinde kullanıcılara Lightroom’da olduğu gibi kullanışlı ve basit bir renk düzeltme işlemi sunulacak. Time Tuner adı verilen bir özellik ise Premiere Pro’daki bir diğer yenilik olarak göze çarpıyor. Time Tuner özelliği sayesinde profesyonel video sanatçıları video projelerinin yüzde 10 kısaltabilecek veya uzatabilecek. Bu özelliğin özellikle televizyon programıyla uğraşan kişilerin reklamlara daha fazla alan açılacağı ifade ediliyor.

Adobe’un kullanıcılara sunacağı bir diğer yenilik ise Project Candy. iOS platformu için geliştirildiği belirtilen uygulama çekilen fotoğrafların renk düzenini analiz edeceği bu analiz neticesinde bu renk düzeninin başka fotoğraflar ve videolara filtre olarak eklenebileceği dile getiriliyor. Bu filtrelerin After Effects veya Premiere Clip mobil uygulamalarında da çalışacağı söyleniyor. Yeni bir masaüstü uygulaması olan Character Animator ise Adobe’un görücüye çıkardığı uygulamalar arasındaki yerini aldı. Bu uygulama çizgi film karakterlerinin animasyonunu daha kolay bir hale getiriyor. Adobe, Premiere Pro’da tanıttığı yenilikleri ve yeni uygulamarının çıkış tarihni ise henüz açıklamadı. Bu özelliklerin ve uygulamaların kısa bir süre içerisinde indirmeye sunulması bekleniyor.
adobe