reklamı kapat

POPÜLER

Togg T10X LOG Tasarım

Ağustos ayında Türkiye’de en çok elektrikli otomobil satan markalar belli oldu

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği verileri üzerinden ağustos ayında en çok elektrikli otomobil satan markalar belli oldu.

Yapılan hesaplamalara göre ağustos ayında Türkiye’de en çok elektrikli otomobil satan marka yerli Togg oldu. Markanın tek modeli T10X, toplam 5.174 elektriklinin satıldığı ağustos ayında 1.915 satış rakamına ulaştı. Burada gerçek liderin halen Tesla olduğu düşünülüyor ancak firma Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) kaydı olmadığı için resmi veri paylaşmıyor. Tesla’nın Türkiye’ye getirdiği tek araç olan Model Y’nin satışı hakkındaki detaylar buradaki haberimizde yer alırken, liderlikte Togg’u ağustos ayında sattığı 1.072 elektrikli ile Renault, 567 araç ile MG, 381 araç ile Citroen, 221 araç ile Mercedes-Benz, 158 araç ile Opel, 148 araç ile Dacia, 126 araç ile BMW, 120 araç ile KIA ve 97 araç ile Fiat gibi markalar izliyor. Türkiye’de ağustos ayında en çok satılan sıfır otomobil modeli ise Renault Megane Sedan oldu. İkinci sırada karşımıza Renault Clio HB çıkıyor, üçüncü sırada Chery TIGGO 8 Pro bulunuyor. Listenin devamında ise sırasıyla Chery OMODA 5, Togg T10X, Fiat Egea Sedan, Chery TIGGO 7 Pro, Hyundai Bayon, Volkswagen T-Roc, Daica Duster, Fiat Egea Cross, Opel Corsa, Volkswagen Polo, Renault Austral, Toyota Corolla, Hyundai Tucson, Opel Crossland, Ford Focus, Peugeot 2008, elektrikli Renault Megane E-Tech ve Opel Mokka gibi modeller sıralanıyor.

Türkiye’de en çok elektrikli otomobil satan markalar yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli