reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Hello
Sony Xperia Hello

Ailenizin yeni üyesi olmaya aday robot hoparlör: Sony Xperia Hello [Video]

26 Ekim 2017

Geçtiğimiz yıl prototipini gördüğümüz Sony’nin akıllı hoparlörü çok yakında satışa sunuluyor. Sony Xperia Hello adını taşıyan hoparlör aslında robotik bir asistan. Büyük hareketli gözleri ve göbeğindeki 4,55 inçlik LCD ekranıyla dikkat çeken robot hoparlör, Android işletim sistemiyle çalışıyor.

Ses, jest ve yüz ifadelerine göre tepki verebilen cihaz aynı zamanda fotoğraf çekimine de imkan tanıyor. Skype üzerinden görüntülü görüşmeler yapılabilmesini de mümkün kılan robot hoparlör, evin içindeki veya dışındaki aile üyelerinin durumunu da kontrol edebiliyor. Hatırlatıcı kurma yeteneğine de sahip olan Sony Xperia Hello, hava ve trafik durumu hakkında da bilgilendirmede bulunuyor. Popüler mesajlaşma servislerinden Line’dan gelen  mesajları da kullanıcılara iletebilen Xperia Hello, yüz tanıma sistemine de destek veriyor.

Android işletim sistemli robot hoparlör: Sony Xperia Hello

Kullanıcıların seslendiği tarafa doğru 340 derece dönebilen robot hoparlörün dikkatini çekmek için Hiperiaia!” (Hi Xperia!) denilmesi yeterli. Sony’nin belirttiğine göre Xperia Hello, ailenizin bir üyesi gibi hissetmenizi sağlayacak hareketleri ve ifadeleri kullanarak iletişim kurabiliyor. 16 Kasım‘da Japonya’da satışa çıkacak akıllı robotun fiyatı ise 1.315 dolar olacak.

VİDEO

YORUMLAR