reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XA3

Uzun gövdeli Sony Xperia XA3 modelini karşımıza getiren video [İzle]

Resmi olarak MWC 2019 kapsamında tanıtılacak Sony Xperia XA3, bu sefer yayımlanan bir video içerisinde kendisini gösterdi.

Geçtiğimiz haftalarda taslak tasarımı ve basın görselleri yayımlanan Sony Xperia XA3, gerçekten ilginç duran telefonlar arasında yer alıyor. Daha önce içerisinden görseller alınan bir video ile karşımızda olan telefon, gerçekten ilginç görünüyor. Baktığımız zaman parmak izi sensörü yan tarafına konumlandırılan XA3, üst çerçevesi kalın tercih edildiği için çentiksiz yapı üzerine kuruluyor. Diğer çerçeveleri yukarıda da görebileceğiniz üzere oldukça ince tasarlanan telefon, bu açıdan ilginç bir tasarım çizgisi kullanıyor. Arkasında çift lensli bir kamera sistemi bulunan telefon, uzun yapısıyla öne çıkmaya çalışacak gibi duruyor. Xperia XZ4 modelini de böyle uzun bir gövde / ekran ile hazırlayan Sony, geleceği burada görüyor gibi duruyor. Telefon tarafında halen sağlam bir takipçi kitlesi bulunan firma, pazarda kalmaya ve ön çıkmaya çalışmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia XA3 teknik olarak detaylanmış bir model

3.5mm kulaklık girişine sahip olan model, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor. Stereo hoparlör sistemiyle gelen modelin, bünyesinde 5,9 inç 2560×1080 piksel 21:9 ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden ve 4 GB / 6 GB RAM‘den alan XA3, 3.500 mAh pile ve 64 GB dahili depolama sahip. Halen satış fiyat hakkında bir bilginin yer almadığı XA3, arkasında çok yüksek ihtimalle 23 megapiksel + 8 megapiksel bir kurulum taşıyor. Modelde microSD kart yuvası da aktif olarak sunuluyor.