reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro

AirPods Pro 2 için olası ilk tasarım sızıntısı karşımıza çıktı

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde 3. nesil AirPods‘u tanıttı. Şimdi ise sıra merak edilen AirPods Pro 2 modeline geldi.

Gerçekten uzun zamandır beklenen 3. nesil AirPods, biliyorsunuz AirPods Pro’yu andıran bir tasarıma sahip. Genel olarak dikkat çekmeyi bilen kulaklık, öne çıkıyor ancak çoğu kişi esas olarak yeni Pro’yu bekliyor.

MacRumors’a gelen görseller ise yeni modele yani AirPods Pro 2‘ye göz attırıyor olabilir. 2. nesil AirPods Pro olarak isimlendirileceği düşünülen yeni kablosuz kulaklık, kesin değil ancak eğer bu görseller gerçek ise genel olarak mevcut modelden çok da farklı görünmüyor.

Ancak yine de önemli sayılacak detaylar bulunuyor. Silikon uçlar ile beraber kulak içi formunu benimseyen bu modelin en çok dikkat çeken yanı, haznenin altındaki hoparlör ızgaraları oluyor. Bunların kaybolma durumlarında yüksek şiddette ses çalarak hazneyi bulmayı kolaylaştıracağı iddia ediliyor.

Bu görseldeki haznenin yanında aynı zamanda özel bir bağlantı kısmı da yer alıyor. Bunun da hazneyi herhangi bir yere sabitlemek ya da hazneye bir tutma / taşıma kayışı takmak için konulduğu belirtiliyor. Yüksek ihtimalle Apple, AirPods’lar için de özel taşıma kılıfları ve aksesuarlar geliştiriyor.

AirPods Pro’nun yenisinde bildiğimiz kadarıyla sağlık ölçüm özellikleri de olacak. 2022’nin ilk çeyreğinde gelmesi beklenen yeni model, önümüzdeki aylarda daha detaylı hale gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AriPods Pro 2 öncesinde ses getiren 3. nesil AirPods için fiyatlar ve resmî açıklama şöyle

Özellikle yurt dışında inanılmaz çok satacak modelin açıklanan yurt dışı fiyatı 179 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise 1.999 TL olarak açıklanmış durumda.

Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “AirPods; çığır açan tasarımı, olağanüstü ses kalitesi ve yaşattığı sihirli deneyimle kablosuz kulaklıkları sonsuza dek değiştirdi,” diyor ve ekliyor:

“Yeni nesil AirPods’u sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni nesil AirPods’da Adaptif EQ ve dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi sayesinde sağlanan benzersiz bir ses kalitesinin yanı sıra, Apple aygıtları arasında kusursuz etkileşim olanağı bulunuyor. Böylece dünyanın en çok satan kulaklığı daha da iyi hale geliyor.”

Not: Görsel ilk jenerasyon AirPods Pro yer alıyor.

İlgili Video