reklamı kapat

POPÜLER

AKG K 324 P

ÇEVRENİZE DUVAR ÖRÜN
Öncelikle K 324 P’nin ses yalıtımından bahsetmemiz gerekiyor. K 324 P’yi kulaklarınıza taktığınız ve müziğin sesini açtığınız anda nerede olursanız olun çevrenizden gelen hiçbir sesi duymayacağınızı ve müzikle ördüğünüz duvarların ardına kimsenin geçemeyeceğini söylememiz gerekiyor. Ördüğünüz bu duvarların ardında kendinize özel bir konser alanının bulunduğunu bilmek ise oldukça güzel bir his doğrusu. Evet, K 324 P müziği iletmede oldukça başarılı. Özellikle bas ve tiz seslerde kurduğu mükemmel denge sayesinde çok temiz bir ses elde edebiliyor ve az önce de bahsettiğimiz üzere K 324 P’yi kulaklarınıza yerleştirdiğiniz anda adeta ‘kişisel bir konser alanına’ sahip olabiliyorsunuz. Bu nedenle de kendinizi uzun müzik seanslarından dışarıya atmak istemiyorsunuz.

STİL SAHİBİ TASARIM
Beraberinde getirdiği kulaklık ünitelerinden memnun olmadığınız MP3 oynatıcınızın kulaklıkları yerine rahatlıkla kullanmak isteyebileceğiniz kalitede bir ürün olan K 324 P, tasarımıyla da göz dolduruyor. Beyaz ve krom renk seçeneklerine sahip olan cihazın kulaklık ünitelerinin arkasında ise, ürün logosu kullanılmış ve doğrusu bu tasarımı oldukça şık kılmış. Kulaklık üniteleri ile kablonun buluştuğu noktada bulunan güçlendirilmiş plastik koruma, kulaklık sahiplerinin en çok şikayette bulunduğu, bu noktalardaki iç kablo ezilmelerine kesin çözüm getirmiş gibi görünüyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi, K 324 P de pek çok rakibi gibi üç çift Earpad ile birlikte geliyor. Bunun yanı sıra kulaklıklar için minik bir taşıma kesesi de unutulmamış. Değinmemiz gereken bir nokta da kablo uzunluğu. 1.15 metre uzunluğa sahip olan kablo aslında yeterli görünüyor. Ancak yine de bazı kullanıcıların değişen kullanım stillerine bağlı olarak en azından 1.5 metre olmalıydı diye düşünüyoruz. Kablo üzerinde herhangi bir ses kontrol butonunun bulunmaması da eksiklik hissettiriyor. Fakat bunlar K 324 P’nin sunduğu müziğin kalitesini etkilemiyor, ses konusundaki başarısına gölge düşürmüyor.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Başarılı ses kalitesi, bas ve tizlerdeki denge, hafifliği, üstün tasarımı, ergonomik yapısı.

EKSİLER
Kablo uzunluğu daha fazla olsaydı ve kablo üzerinde bir ses kontrol butonu bulunsaydı daha iyi olurdu.

SONUÇ
Güçlü tasarımı bir yana, müzik kalitesiyle uzun süreler boyunca kulaklarınızdan çıkartmayacağınızı düşündüğümüz K 324 P, hafifliği ve ergonomisiyle de göz dolduruyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kulaklık Tipi
• Kulak içi

Frekans Tepkisi
• 12 – 23.500 Hz

Duyarlılık
• 121 dB/mW

Kablo Uzunluğu
• 1.15 metre

Aksesuarlar
• Kulaklık kesesi
• 3 çift Earpad

Ağırlık
• 3 gram

YORUMLAR