reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük LOG Tasarım

Akıllı yüzük Samsung Galaxy Ring çok uzakta yer almıyor gibi görünüyor

Akıllı yüzük Samsung Galaxy Ring bugün yine gündemde yer alıyor. Model aktarıldığı kadarıyla çok uzakta yer almıyor.

Geçtiğimiz yıl Samsung bir akıllı yüzük üzerinde çalışmaya başladı haberi gündemde ses getirmişti. Daha sonra bu konuda pek bir detay gelmedi, şimdi ise firmanın olası adıyla Galaxy Ring için “ileri düzey geliştirme” çalışmalarına başladığı aktarıldı. Halen net bir tarih yok ancak ürünün şu aşamada 2024’ün başında lanse edilmesi bekleniyor. Samsung hatırlayanlar olacaktır bu ürün için şimdiye kadar birçok patent aldı. Geçtiğimiz yıl bulunan patentlerin detaylarına baktığımız zaman yerleşik sensörleriyle parmak hareketlerini algılayabilen bir ürün karşımıza çıkmıştı. Bu ürünle telefonların ve akıllı ürünlerin uzaktan kontrol edilebileceği aktarılırken, giyilebilir bir akıllı kumanda olarak da nitelendirilebilen ürünün farklı aktivite ve sağlık özelliklerine sahip olacağı da görülmüştü. Güney Kore’den geçtiğimiz ay sızan taze bilgilere göreyse üründe bir nabız sensörü olacak, yüzük aynı zamanda EKG ölçümü de yapabilecek. Bünyesinde spesifik olarak kalp aktivitesini ve sağlığını takip etmek için PPG (Fotopletismografi) ve EKG (Elektrokardiyogram) sensörlerinin olacağı iddia edilen Galaxy Ring, bu sensörler ile parmağın tamamından algılama yapabilecek, ek olarak adımlarınızı takip edecek, uyku takibi gerçekleştirebilecek, stres seviyenizi belirleyebilecek ve bir ihtimalle SpO2 ölçümü de yapabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı yüzük modelleri ileride popüler olabilir ancak şu an çok fazla tutmuyor. Bunun arkasında özellikle çoğu kişiye yeterli gelmeyen pil ömrü ve sınırlı özellikler yer alıyor. Aynı zamanda kişiler bir akıllı yüzük yerine aynı özellikleri daha fazla pil ömrü ile sunabilen ve ekran taşıyan akıllı bileklik ya da akıllı saat almayı daha mantıklı buluyor. Piyasada hali hazırda satılan çok sayıda akıllı yüzük modeli bulunuyor. Bunların en iyilerinden birisi geçtiğimiz aylarda lanse edilen detaylarına burada yer verdiğimiz Oura Ring Gen3 olmuştu.

Samsung Galaxy Ring yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

İLGİLİ HABERLER