reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı yüzük Samsung Galaxy Ring tanıtıldı

 - Güncelleme: 12 Temmuz 2024 15:45

İlk tanıtımı aylar önce yapılan akıllı yüzük modeli Samsung Galaxy Ring için bugün tüm detaylar verilerek resmi lansman gerçekleştirildi.

400 dolarlık bir yurt dışı fiyatı açıklanan akıllı yüzük Samsung Galaxy Ring için artık hiçbir sürpriz kalmadı. Unpacked etkinliğinde tüm detayları paylaşılan ürün, şık bir tasarıma sahip ve toplam dokuz farklı boyutta (ABD yüzük ölçüleri özelinde 5-13 arası) pazara sunuluyor. Samsung ekosisteminin bir parçası haline gelen ürün, özellikle “kalp” ve “uyku” alanlarında gelişmiş sağlık özellikleri sunuyor. Aynı zamanda aktivite takibi konusunda da faydaları bulunan ürün, akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor. Şeffaf yapıda şık bir şarj kutusu bulunan model, bünyesinde herhangi bir ekran taşımıyor. Üç farklı renkte gelen titanyum gövdeli Galaxy Ring, Samsung’un resmi verilerine göre altı ila sekiz gün arasında bir batarya ömrü sunabiliyor. IP68 sertifikasına sahip olan yani sudan etkilenmeyen model, seçilen boyuta göre 2 ila 3 gram ağırlığında. Bünyesinde bir LED ışık ya da titreşim motoruna yer verilmeyen üründe, ivmeölçer, optik kalp atış hızı sensörü ve cilt sıcaklığı ölçüm sensörü yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ürün için sunulan yapay zeka destekli özellikler arasında “Enerji Puanı”  da yer alıyor. Bu özellik uyku, aktivite, uyku kalp atış hızı ve uyku kalp atış hızı verilerine bakarak bir özet sunuyor. Bazı parmak hareketleriyle kullanılabilen ürün, bağlı telefon için bir deklanşör görevi görebiliyor ya da alarmı kapatabiliyor. Galaxy Ring’in Türkiye satışı şu aşamada yapılmayacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli