reklamı kapat

POPÜLER

Alcatel dünyanın ilk hem ön hem arkada çift kameraya sahip telefonunu tanıttı

05 Nisan 2017

Çift kameralı akıllı telefonlar tüm hızla yayılıyor. iPhone 7 Plus’ın çift kamerayla gelmesiyle iyiden iyiye yaygınlaşan bu teknoloji, neredeyse her telefon üreticisinin ilgisini çekiyor. Bu üreticilerden biri olan Alcatel’in yeni telefonu, çift kamera konusunda sınırları genişletiyor. 

Bilindiği üzere Çinli şirket TCL hem BlackBerry’nin hem de Alcatel’i bünyesinde barındırıyor. Giriş ve orta seviyede cihazlarıyla dikkat çeken Alcatel, yeni cihazıyla kamera konusunu ciddiye alan kullanıcıları hedefliyor. Alcatel Flash isimli telefon sessiz sedasız bir şekilde piyasaya sürülmüş olsa da oldukça ilginç özellikler sunuyor.

Mediatek Helio x20 işlemciden güç alan telefonda 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunuyor. 5,5 inçlik Full HD ekranın bulunduğu telefonda 3.100 mAh pil ve çift SIM kart desteği yer alıyor.Teknik özelliklere baktığımızda sıradan bir telefonla karşılaşıyor olsak da kamera tarafına geçtiğimizde işler değişiyor.Ön ve arka kısmında çift kamera barındıran ilk akıllı telefon olma özelliğine sahip Alcatel Flash’ın arka kısmında 2.0 diyafram değerine sahip 13 megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX258 sensör kullanılıyor. Ön tarafta ise 8 megapiksel ve 5 megapiksel çözünürlüğünde çift kamera bulunuyor. Çift kameranın tıpkı iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi portre moduna sahip olduğu belirtiliyor. Orta Doğuda belli başlı yerlerde satışa sunulan cihazın tüm dünyaya açılıp açılmayacağını zaman gösterecek.

YORUMLAR