reklamı kapat

POPÜLER

Alpine Vision asfalta çıkmaya çok yakın

17 Şubat 2016

Renault’nun alt markası Alpine’i canlandırma çalışmaları neredeyse sonuçlandı. Fransız üreticinin seri üretim modeline en yakın versiyonu olduğunu söylediği Alpine Vision görücüye çıktı.

Şimdiye kadar ortaya çıkan Alpine konseptlerinden en çok Celebration ile benzerlikler taşıyan otomobil, klasik ve modern tasarım anlayışını aynı gövdede buluşturuyor. Ön tamponda karşımıza çıkan retro çizgiler, arka bölüme doğru yerini daha modern bir anlayışa bırakıyor. Yuvarlak sis farları, büyük jantlar, arkaya doğru sivrileşen basık tampon tasarımı ve tam ortada yer alan egzoz çıkışı otomobilin dış tasarımını vurgulayan detaylardan. Sportif duruşunu kabine de yansıtan Alpine Vision, bu duruşunu yarış otomobillerindeki gibi yandan destekli sportif koltukları ve emniyet kemeri, dijital gösterge peneli, şalter benzeri düğme takımı gibi detaylarla taçlandırıyor.

Konsept aşamasında olduğu için performans rakamları henüz belli değil ancak kaputun altında turbo beslemeye sahip dört silindirli bir ünitenin yer alacağı belirtiliyor. Renault Sport ekibi bu hızla çalışmaya devam ederse otomobilin seri üretim versiyonunu en geç yıl sonunda yollarda göreceğiz.

YORUMLAR