reklamı kapat

POPÜLER

Alpine A110

Alpine A110 yakında Türkiye’de satışa sunulacak

 - Güncelleme: 05 Şubat 2024 16:21

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Renault çatısı altında yer alan sportif model Alpine A110 yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Yapılan açıklamaya göre “Alpine”, aynı zamanda Renault ve Dacia’nın Türkiye distribütörü MAİS A.Ş. bünyesinde Türkiye yollarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Türkiye pazarında Alpine A110 (Araç için kendi içinde birden fazla versiyon sunulabilir. Modelin yurt dışıda A110, A110 GT, A110 S ve A110 R versiyonları yer alıyor) ile başlayacak macera, Türkiye’deki büyü çoğunluk için pek bir şey ifade etmiyor. Çünkü Türkiye’de gerçekten oldukça yüksek bir fiyattan satılacak A110, ilk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’daki MAİS A.Ş. bayilerinde elde edilebilir hale gelebilir. Renault Megane RS’in turboşarjlı 1.8 litrelik motorunun kullanıldığı A110’un standart versiyonu 252 beygir güç ve 320 Nm tork üretiyor. Spor otomobil 4.5 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Renault bu aralar birçok farklı konuda gündemde yer alıyor. Örneğin talep sürdüğünden Renault’un Captur ve Austral arasına daha fazla kişiye ulaşmak adına yeni bir kompakt SUV modeli konumlandıracağı açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu an üzerinde aktif olarak çalışıldığı söylenen aracın, pazarda Toyota C-HR ve Honda HR-V gibi modellerin karşınıza çıkarılacağı belirtiliyor, modelin CMF-B temelli olacağı düşünülüyor. Avrupa’da 30 bin euro fiyatla satışa sunulacağı da iddia edilen bu yeni SUV, henüz bunlar haricinde bir detay taşmıyor ancak Renault başka araçlarla sık sık gündeme geliyor.

Örneğin marka eski efsanelerini elektrikli temel üzerinden geleceğe taşımak istiyor ve bu konuda atılacak son adımlardan birisi 2024 Renault 5 E-Tech olacak. 26 Şubat 2024 tarihli Geneva Motor Show kapsamında resmi olarak görücüye çıkarılacak araç için şimdiye kadar çok sayıda görsel paylaşılmıştı. Bu görseller ile tasarımsal açıdan sürprizin kalmadığı model, kompakt yapıda bir araç ve bu açıdan özellikle gençleri odak noktaya alıyor.

Kaputuna bir panel yerleştirilen araç, büyük bir “5” taşıyan bu panel üzerinden şarja bağlandığı zaman görsel bildirim yapabiliyor. Yani bu LED temelli panelde aracın şarj durumu / seviyesi kolaylıkla görülebiliyor. Paylaştığı resmi görsellerde ilginç görünen farları ve üç boyutlu tarzdaki stop’ları da karşımıza çıkaran Renault, modeli uzun süredir sadece sarı lansman rengiyle öne çıkarıyor, aracın önünde ve arkasında LED ışıklar ile donatılacak gibi görünen şeritler yer alıyor.

Alpine A110 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu