reklamı kapat

POPÜLER

Altın renkli iPhone 5s eBay’de 10 bin dolara alıcı buldu

Apple’ın yedinci nesil iPhone’u iPhone 5s’e olan ilgi gün geçtikçe artıyor. iPhone 5s ve iPhone 5c ile üç günde 9 milyon satışa ulaşarak yeni bir rekora imza atan Apple, şimdiye kadar en hızlı iPhone satışı gerçekleştirdiklerini ve iPhone 5s’e olan ilgiden ötürü talebi karşılamakta zorlandıklarını söylemişti.

Apple, yeni iPhone&da bir değişiklik yaparak gümüş ve siyah renk seçeneklerinin yanına bir de altını ekledi. Altın renkli modelin ilk partide kısıtla sayıda mağazalara (internet mağazası da dahil) gönderilmesinden dolayı bu renge sahip iPhone 5s’i şu an satın almak neredeyse imkansız. Bunu fırsat bilen altın renkli iPhone 5s sahipleri ise cihazlarını açık artırma sitelerine koyarak büyük paralar kazanma peşinde. Kimisi de bunu başarıyor. eBay’de ilanı bulunan altın renkli bir iPhone 5s tam 10,100 dolar karşılığında satın alındı.
Altın rengi iPhone 5s
4,600’er dolardan satın alınan üç adet altın renkli iPhone 5s ise 10,100 dolarlık açık artırmanın ardından gelen en yüksek açık artırma oldu. Telefonun mağazalara sınırlı sayıda gönderilmesi Apple’ın bir pazarlama hamlesi olarak yorumlanıyor. Altın renkli iPhone 5s’lerin yurt dışında ekim ayında yeniden stoklara girmesi bekleniyor.

YORUMLAR