reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Kindle Fire 599 TL fiyatla Türkiye’de

iPad çıktığından beri teknoloji dünyası “iPad Katili” sıfatını yakıştıracak bir cihaz aradı. Sonunda katil olmasa da dengeleri değiştirecek bir aday bulunmuş görünüyor: Kindle Fire. Amazon‘un büyük beklentilerle piyasaya sürdüğü ve özellikle Amerikalı tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılanan 7 inçlik tabletin iPad’i öldürmesi zor görünüyor. Ancak pastadan büyük bir dlim alacağı kesin. Bunun nedeni de Amerika’da izlenen düşük fiyat (199 dolardan başlıyor) politikası ve Amazon’un Amerikalı kullanıcılar için sunduğu inanılmaz zengin müzik, video, kitap ve uygulama arşivi. Tüm bunlar bir araya gelince ortaya oldukça güçlü bir cihaz çıkıyor. Ve bu güçlü cihaz şimdi Türk tüketicilerle buluşuyor.
Amazon Kindle Fire
hizlial.com, 25 Aralık‘ta sınırlı stokla Kindle Fire satışına başlıyor. 599 TL fiyat etiketine sahip olan tablet için şimdiden ön sipariş vermek de mümkün. Tabletin Türkiye’de satışa sunulacak modeli yalnızca Wi-Fi bağlantı seçeneğine sahip ve 1 yıl uluslararası garanti kapsamında. Ancak cihazın sunduğu uygulama ve servislerin Türkiye’de kullanılabilirliğiyle ilgili bir açıklama bulunmuyor. 7 inçlik ekranı 1024×600 çözünürlük veren tabletin dahili hafızası 8 GB. Kindle Fire’ın iki önemli artısı daha bulunuyor. Bunlardan biri Amazon’un sunduğu bulut depolama servisi bir diğeri ise Silk tarayıcı. Bulut tabanlı depolama seçeneği, Amazon’dan indirilen tüm içeriğin yedeğini tutuyor. Bu sayede içerik kaybetme riski ortadan kalkıyor. Yine bulut tabanlı bir tarayıcı olan Silk ise bölünmüş yapısıyla fark yaratıyor. Tarayıcı, internet erişiminde yapılan işlemleri cihaz ile Amazon’un yüksek teknik özelliklere sahip bilgisayarlarının arasında paylaştırıyor. Bulut sistem Amazon EC2, cihazların internette dolaşırken yaptığı gereksiz veri akışının büyük bir bölümünü kendi üzerine alıyor ve cihaza çok daha hızlı bir şekilde verileri ulaştırıyor. Silk, kullanıcı davranışlarını yorumlayabiliyor ve gezilen web sayfasına göre bir sonraki tıkta nereye gidilebileceğini tahmin ediyor. Devasa bir önbellek sunuyor olması da yine internet hızını artırıyor.

Önemli: Amazon Kindle Fire’ı henüz Türkiye’de test etme fırsatımız olmadığı için -yanlış yönlendirmeler yapmamak adına- cihaz üzerinde çalışan uygulama ve servislerin Türkiye’de kullanılabilirliğini mutlaka satın almadan önce satıcı firma veya yetkiliden öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

KINDLE FIRE TELEVİZYON REKLAMI

AMAZON SILK