reklamı kapat

POPÜLER

Amazon “satın al” tuşunu gerçek hayata taşıyor [Video]

Yenilikçi yapısıyla devamlı olarak alışverişi kolaylaştıracak hamleler yapan ve son olarak drone konusundaki atılımlarıyla gündeme gelen Amazon, hiçbir işleme gerek kalmadan, tek tuşla alışveriş yapmayı mümkün kılan yeni cihazını tanıttı.

Dash ismi verilen bu küçük butonlar belirli bir firmaya ait oluyor ve yalnızca o firmanın ürünü bu buton üzerinden satın alınabiliyor. Sahip olunan butonlar duvarlara veya ürünlerin üzerine kolaylıkla yerleştiriliyor ve kolayca kullanıma hazır hale getiriliyor. Evin Wi-Fi ağına bağlı olarak çalışan butona basıldığında daha önceden seçilmiş olan ürün için sipariş verilmiş oluyor. Tuşa basıldığında telefona bir onaylama bildirimi geliyor ve gerekli onay alındığında sipariş tamamlanmış oluyor. İstediğiniz ürünün tuşuna yanlışlıkla birden fazla kez bassanız dahi ilk siparişiniz eve ulaşmadan diğer siparişler işleme alınmıyor. Tabii ki birden fazla ürün sipariş etmek istendiğinde bu özelliğin kapatılabildiğini de belirtelim.

dash1
Butona basmaya gerek duymadan sipariş vermek de mümkün. Bu sistemi destekleyen cihazlar, otomatik olarak sipariş verebiliyor. Örneğin kahve makinesinde bulunan kahve azaldığında cihaz direkt olarak yeni bir kahve sipariş ediyor. Aynı şekilde yazıcılar da toner azaldığında otomatik olarak toner siparişi verebiliyor. Sınırlı sayıda ürünün desteklediği sisteme dahil olabilmek için geliştiricilerin 10 satır kod yazmalarının yeterli olduğunu belirten Amazon, firmaların cihazları bu sisteme kolayca entegre edebileceğini ifade ediyor.

Bu butonlardan birine sahip olmak için Amazon Prime üyesi olmak ve Amazon’dan davetiye almak gerekiyor. Şimdilik test aşamasında olan ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmayan sistemin önümüzdeki dönemlerde daha çok yaygınlaşması ve farklı bölgelerde kullanıma sunulması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Amazon “satın al” tuşunu gerçek hayata taşıyor [Video]” için 3 cevap

  1. Bora Demiroğlu dedi ki:

    Adamlar Alış-Veriş Çılgınlığını Ne Boyutlara Getireceğinin Sİnyallerini Vermiş. Sonumuz Hayır Olsun !!!

  2. Jacy dedi ki:

    Ev ihtiyacıyla alışveriş çılgınlığı ne alaka lan işe yaramaz?

  3. Jacy dedi ki:

    Ev ihtiyacıyla alışveriş çılgınlığı ne alaka lan işe yaramaz?