reklamı kapat

POPÜLER

amazon

Amazon’dan Türkiye’ye ücretsiz kargo ve Türkçe dil seçeneği

Uzun zamandır merakla beklenen Amazon alışveriş deneyimi Türkiye’de de “daha kullanılabilir” hale geliyor. Amazon’un Türkiye’deki müşterileri bundan böyle amazon.de adresinde tercih edilen dil seçeneğini Türkçe’ye çevirerek alışveriş yapabilecek.

Bununla birlikte 49 euro ve üzerindeki alışverişlerde sunulan ücretsiz gönderim hizmeti de kullanıma sunulmuş durumda. İlk aşamada, milyonlarca ürüne ve Amazon.de web sitesinin “Hesabım” gibi kullanışlı bölümlerine Türkçe erişim mümkün olacak. Bu hizmet kapsamında, kullanıcılar siteyi Türkçe olarak gezinme kolaylığının yanı sıra müşteri hizmetlerinden Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecek. Ayrıca sipariş verme ve kargo bilgileri de Türkçe olacak. Zamanla Türkçeleştirmiş yeni sayfa ve özellikler de eklenecek. amazon.de ülke müdürü Ralf Kleber görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 euro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir internet sitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz”.

amazon.de müşterileri, 25’ten fazla kategorideki ürüne Amazon’un güvenilir ve hızlı lojistik ağıyla sunduğu teslimat hizmetiyle ulaşabilecek. Amazon.de’nin Türkçe dil seçeneğine masaüstü ve mobil tarayıcılardan erişilebilecek ve Türkçe dil seçeneği daha sonraki ziyaretler için müşterilerin profiline kaydedilecek.