reklamı kapat

POPÜLER

Amerika’nın en büyük billboardu!

New York’un dünyaca ünlü Times Square meydanı, bugünlerde dev bir konuğa ev sahipliği yapıyor. Amerika’nın en büyük ve en pahalı elektronik tabelası olduğu belirtilen bu billboard, özellikleriyle dikkat çekiyor.

Broadway‘de bulunan 45. sokaktan 46. sokağa kadar devam eden ve neredeyse futbol sahası büyüklüğünde olan bu dev tabela, 24 milyon piksel ile şu anda piyasada bulunan en üst düzey televizyonlardan bile daha iyi bir çözünürlük sunuyor. 24 Kasım tarihine kadar Universal Everything tarafından kullanılacak olan tabelanın daha sonrasında 2015 yılına kadar Google’ın olacağı belirtiliyor.

Clear Channel Outdoor New York’un başkanı Harry Coghlan‘ın söylediğine göre Times Square’de görkemli reklamlar büyük dikkat çekiyor. Geçtiğimiz hafta test amacıyla görseller yayınladıklarını belirten Coghlan, bu görselleri gören ziyaretçilerin ağızlarının açık kaldığını belirtiyor.

Konu hakkında yapılan ankete göre ankete katılan kişilerin yarısı söz konusu billboard ile birlikte fotoğraf çektirmiş. %60’ı ise 5 dakikadan daha fazla süre ekrana bakmış. Bu sonuçlar, Times Square’deki dev ekranda verilen reklamların ne kadar etkileyici olabileceği konusunda fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

En eski reklam yöntemlerinden biri olan billboard tanıtımları, teknolojinin gelişmesiyle birlikte tekrardan popüler hale gelmeye başlıyor. Dikkat çekici reklamları sosyal ağlar üzerinden paylaşan kullanıcılar; bu reklamların yalnızca bölgesel değil, global bir reklam haline gelmesini sağlayabiliyor.

Times Square’deki bu tabela oldukça etkileyici olsa da dünyanın en büyük tabelası olmayı başaramıyor. LG’nin Suudi Arabistan’da kullandığı 240 metre uzunluğunda ve 11 metre genişleğindeki reklam tabelası, bu alanda rekoru elinde bulundurmaya devam ediyor.

YORUMLAR