reklamı kapat

POPÜLER

android 5.0 lollipop

Android 5.0 bug’ıyla birlikte geldi

Android 5.0 Lollipop, Nexus cihazlar başta olmak üzere Android ekosistemine yavaş yavaş yayılmaya başladı. Ancak Google’ın yeni işletim sistemi, sorunları da beraberinde getirdi.

Android geliştirici sitesinde kullanıcıların şikayetleri üzerine ortaya çıkan bug, Wi-Fi sorunundan kaynaklanıyor. Bir Nexus 5 kullanıcısının belirttiğine göre, telefon Android 5.0 güncellemesinden sonra Wi-Fi sinyali almakta sorun yaşamaya başladı. Söz konusu Wi-Fi bağlantı problemi, bazı Nexus 5, Nexus 7 ve Nexus 9 kullanıcıları tarafından da onaylanmış durumda.

Android 5.0’ın Nexus cihazlara gelişinin ertelenmesine de aynı bug’ın neden olduğu söyleniyor. Görünüşe bakılırsa Google sorunu henüz giderebilmiş değil. Daha önce de yine Nexus 5’lerde pil ömrünü “yiyen” bir bug’a rastlanmıştı. Google’ın bir an önce sorunu çözmesi bekleniyor. Aksi taktirde Android işletim sistemi, kısa süre içinde bug’larla anılan bir platform haline gelebilir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android 5.0 bug’ıyla birlikte geldi” için 2 cevap

  1. Fuat Hakioğlu dedi ki:

    şahsen bende wifi problemi geliştirici sürümlerini kullandığım zamanda bile olmadı halen de yok. cihazdan cihaza veya kullanıcı konfigürasyona göre değişiyor olabilir.

  2. schizophrenia dedi ki:

    bahsi geçen hatayla LPX13D numaralı android lolipop geliştirici versiyonunda karşılaşılaşılmış; google’ın şu an ota olarak nexus cihazlara dağıttığı versiyon için geçerli bir hata değil ki daha önce geliştirici versiyonu için wifi bağlantı hatasının giderildiği bilgisi verilmişti.
    lafın kısası lolipop şimdilik bir bug içermiyor, içerirse de apple’ın yaptığı gibi bir güncelleme çıkarırlar elbet.