reklamı kapat

POPÜLER

Nexus Player

Google’ın ilk Android TV set üstü kutusu Nexus Player [Video]

Apple TV’ye rakip olarak geliştirdiği Nexus Q ile umduğunu bulamayan Google, yeni set üstü kutusu Nexus Player ile iddialı geliyor. Nexus 6, Nexus 9 ve Android 5.0 Lollilop’un ardından karşımıza çıkan Nexus Player, yuvarlak tasarımlı kasasıyla göze çarpıyor.
Google Nexus Player
4,7 inçlik bir boyuta sahip olan cihaz, Apple TV’de olduğu gibi kullanıcıların mobil cihazlarında kullandıkları favori uygulamalarına televizyonları üzerinden ulaşmasına imkan tanıyor. Android TV platformuyla uyumlu ilk set üstü kutusu olma özelliği taşıyan cihaz, HDMI bağlantısı üzerinden televizyonlara bağlanıyor.

Nexus Player
YouTube, Netflix, Vevo, Pandora, Hulu Plus ve daha birçok Android uygulamasını çalıştırabilen Nexus Player, geçtiğimiz yıl tanıtılan Chromecast’in sunduğu tüm özelliklere sahip. İçerik senkranizasyon özelliği sayesinde akıllı telefon veya tablette başlanan bir videoya televizyon üzerinden devam edilebiliyor. Sesli arama özelliği sunan uzaktan kumanda haricinde akıllı telefonlar, tabletler veya bilgisayarlar üzerinden kontrol edilen Nexus Player’da Chrome internet tarayıcısı üzerindeki herhangi bir sayfayı televizyona yansıtmak da mümkün.

Nexus Player
Nexus Player’ın teknik detayları arasında 1,8 GHz dört çekirdekli 64 bit Intel Atom işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza yer alıyor. Ekstradan satılan oyun kumandasıyla bir oyun konsoluna dönüşen Nexus Player, HDMI haricinde Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth’a da destek veriyor. 17 Ekim’de ön siparişle satın alabileceğiniz Nexus Player, 3 Kasım’da 99 dolar fiyat etiketiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Oyun kumandası için ekstradan 39 dolar ödenmesi gerekiyor.

VİDEO