reklamı kapat

POPÜLER

nexus 9

“Nexus 9 tablet iPad’in rakibi değil”

Google‘ın HTC işbirliğiyle geliştirdiği Nexus 9 tableti, bu ayın ortasında yeni iPad’lerin hemen ardından duyurulmuştu. Google, fiyat, performans ve hatta boyut olarak da iPad’lere çok benzeyen Nexus 9’un, iPad’e rakip olmayacağını açıkladı.

Tabletin tasarım müdürü Alberto Villarreal, iPad rakibi olmaktan ziyade, Nexus 9’u diğer Android ekosistemi içinde lider bir tablet olarak geliştirdiklerini belirtti. Villareal, bu anlamda diğer Android tablet üreticilerinin de Nexus 9’u örnek almaları tavsiyesinde bulundu. Öte yandan yeni Nexus 9 tablet, siyah ve grinin dışında sunduğu renk seçenekleriyle de dikkat çekmişti. Bu konu hakkında da bilgi veren Villareal, Nexus 9’da her zamanki gibi kullanıcıların ihtiyaç duyacağı her şeyi sunduklarını, bunun dışında yenilik açısından farklı renk seçenekleri ekleyerek artık modaya da uygun olmasını istediklerini ekledi.

Villareal öyle düşünmese de Nexus 9’u iPad Air 2’ye rakip premium bir cihaz olarak sundukları açık. En azından pazar performansı bakımından Nexus 9’dan beklentiler yüksek. Google’ın yeni yüzü Android 5.0 Lollipop‘la gelen Nexus 9, 599 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sunulmuş durumda.