reklamı kapat

POPÜLER

2K ekranlı Nexus tablet mi geliyor?

Google’dan iPad Air’e rakip Nexus cihaz mı geliyor? Digitimes‘ın 17 Mart tarihli haberine göre, temmuz ayında üretime girecek 8,9 inçlik bir tablet üzerinde çalışmakta olan Google 2014’te en az iki Nexus tableti piyasaya sürecek. 8,9 inçlik boyutuyla büyük boy tabletler arasında sayılabilecek cihazın 2K’yi aşan çözünürlükte bir ekranla Retina hayranlarını dahi şaşırtacağı da söyleniyor.

Google’ın pazardaki güçlü etkisi göz önüne alındığında 8 inçlik modeller yerine 9 inçlik modelleri tercih etmesi sonucu diğer firmaların da aynı yönde hareket edebileceğini belirten Digitimes, büyük boy tablet pazarındaki payı yüzde 30 civarında olan Android tabanlı tabletlerin popülerliğini artırmak için Google’a büyük iş düştüğünü de belirtiyor. Yayınlanan rapora göre, bunun için Google’ın Android tabletlere özel uygulamalar oluşturması ve uygulama geliştiricileri Android ekosistemine katılmaya ikna etmesi gerekiyor.

Raporda ayrıca bu yeni cihazların haziran ayında Google I/O geliştirici konferansında tanıtılması beklenen Android 5.0’ı kullanan ilk Android cihazları olacağı öngörüsü de yer alıyor.

Haberde kullanılan görsel Nexus 10’a aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“2K ekranlı Nexus tablet mi geliyor?” için bir cevap

  1. technologist35 dedi ki:

    İnsanlar İPAD i sırf retina ekranı olduğu için almıyorki….işletim sisteminin stabil çalışması vede uygulama zenginliği ve uygulamaların daha stabil çalışması..batarya performansı…..bence google ın windows gibi her donanıma aynı yazılım anlayışından vazgeçmesi lazım…yoksa biraz zor