reklamı kapat

POPÜLER

htc-nexus-8

HTC’nin yeni tableti Nexus 8 mi olacak?

HTC, son zamanlarda hakkındaki söylentiler çığ gibi büyüyen yeni nesil tabletini duyurmak üzere. Nexus 8 olup olmayacağı henüz bilinmeyen tabletin sızan özellikleri göz dolduruyor.

Metal gövdeli tablet 8,9 inç boyutunda olacak ve 2560×1600 piksel görüntü kalitesi sunacak. 4 GB RAM ve 64-bit Tegra işlemciye sahip olacağı söylenen cihaz, HTC Sense yerine Android L arayüzünü kullanacak. Tablet 8 megapiksel arka, 1,6 megapiksel ön kameraya sahip olacak. Cihazın bağlantı ihtiyacını Qualcomm yapımı LTE modem giderecek. Ancak kullanıcılar bu üst düzey özellikleri ucuza kapatamayacak, zira HTC’nin yeni tabletini 350-400 dolar arası bir fiyatla satışa sunması bekleniyor.

Cihazın gelecek nesil Nexus tablet olup olmayacağı ise hala tartışma konusu. Ancak “0P8210000” kod numarasına sahip cihaz, bu yöndeki iddiaları güçlendiriyor. Zira daha önceki Nexus 8 sızıntıları da aynı koda sahipti. Dolayısıyla Nexus 8’in HTC yapımı olması kuvvetle muhtemel. HTC’nin yeni tabletini IFA 2014’e yetiştirmesi bekleniyor.