reklamı kapat

POPÜLER

HTC Nexus’un teknik özellikleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde HTC‘nin geliştireceği söylenen Nexus modelinin işlemcisiyle ilgili bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Şimdiyse cihazın bazı diğer özellikleri sızdı ve telefonla ilgili akılda oluşan soru işaretlerinin büyük bir kısmı giderilmiş oldu.

Bu yıl içerisinde iki yeni Nexus cihazının piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu cihazların kod adının S1 ve M1 olduğu da söylenenler arasında. Yeni ortaya çıkan detaylar bu iki cihaz arasında ekran boyutu küçük olan S1’i ilgilendiriyor. 5 inç ekranla geleceği iddia edilen cihazın bu ekranının 440 ppi değerine sahip olduğu ifade ediliyor. 4 çekirdekli Snapdragon 821 işlemciden güç alacağı söylenen HTC Nexus’ta 12 megapiksel çözünürlüğünde arka ve 8 megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın yer aldığı söyleniyor. 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanının sunulduğu telefonun pil kapasitesinin ise 2.770 mAh olacağı öngörülüyor.

Parmak izi okuyucusunun arkada, kulaklık girişinin ise üst kısımda olacağı yönünde iddialar bulunan telefonun alt kısmında USB-C bağlantısı bulunuyor. Son olarak bluetooth 4.2 teknolojisine yer verileceği konuşuluyor. Tüm bu söylenenler şu anda iddia aşamasında ve gerçek bilgileri öğrenebilmemiz için bir süre daha beklememiz gerekiyor.