reklamı kapat

POPÜLER

GeckoEye

Güneş enerjisiyle çalışan akıllı güvenlik kamerası [Video]

Güvenlik kameraları her geçen gün daha ufak ve daha kullanışlı bir hale geliyor. Bunun son örneği Valdis Turlovsky tarafından geliştirilen GekcoEye, Indiegogo üzerinden fon desteği toplamaya başladı.
GeckoEye
Yüksek korumalı ve dayanıklı alüminyum malzemeye sahip olan GeckoEye, bir adet kamera ve istasyona sahip. 45 mm çapında kamera ve 104 mm çapındaki istasyondan oluşan GeckoEye bünyesinde barındırdığı güneş paneliyle rakiplerinden ayrılıyor. Yapışkan bant kullanılarak her yere kolayca monte edilen kamerada 2 adet yüksek çözünürlüklü HD kamera, hareket sensörü ve 128 GB’lık dahili hafıza bulunuyor.
GeckoEye

Dahili hafızaya ek ücretsiz olarak 50 GB’lık bulut depolaama alanı da kullanıcılara sunuluyor. GPS ve Wi-Fi gibi bağlantı noktalarının da yer aldığı cihazda, GSM yuvası da bulunuyor. Kamera ile istasyon arasındaki maksimum mesafe aralığı 61 metre. 3 kameraya kadar destek veren GeckoEye, iOS ve Android‘li cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Canlı videoları ve daha önce kaydedilen videoları mobil uygulama üzerinden sunan GeckoEye, e-posta, SMS ve Facebook üzerinden bildirim gönderebiliyor. Şimdiye kadar yaklaşık 4.900 dolar fon toplayan GeckoEye’ın üretime geçebilmesi için toplam 100 bin dolar fon desteğine ihtiyacı var. Yeterli fonu toplayabilmesi durumunda GeckoEye, 189 dolardan satışa sunulacak.

VİDEO

YORUMLAR