reklamı kapat

POPÜLER

SafetyCheck

Facebook “Güvenlik Durum Kontrolü” özelliğini duyurdu

Facebook yeni güncellemesiyle sosyal medya kullanımını genişletmeye devam ediyor. Kullanıcıların zamanının büyük bir kısmını harcadığı sosyal ağ devi, doğal afet, salgın hastalık veya benzer kriz anlarında insanların iletişimini kolaylaştıracak Güvenlik Durum Kontrolü özelliğini duyurdu.

Facebook herhangi bir doğal afet veya kitleleri etkileyen bir kriz anında insanların birbirlerine ulaşması ve iyi olup olmadıklarını sorgulayabilmesi için yeni bir özelliği bünyesine kattı. Kullanıcılar birbirlerine attığı “Güvende misin?” mesajına gelecek yanıtla arkadaşlarının güvenliğinden emin olabilir ve kriz bölgesindeki diğer arkadaşlarının durumunu kontrol edebilir.

SafetyCheck
Uygulama ekranında kriz bölgesindeki arkadaşların sayısı, kendini “güvende” olarak işaretleyen arkadaşlar ve henüz bildirim yapmamış arkadaşların listesi yer alıyor. Kendini “güvende” olarak işaretleyen kişilerin durumu bildirim olarak anasayfada da yer alıyor. Böylelikle kullanıcılar bu bildirime yorum atabiliyor. Facebook’un Güvenlik Durum Kontrolü özelliği, mobil cihazların yanı sıra bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor.

VİDEO