reklamı kapat

POPÜLER

Android’li BlackBerry Venice’in açılır klavyesi göründü

BlackBerry’nin Android işletim sistemiyle geleceğine kesin gözüyle bakılan akıllı telefonu Venice hakkında sır perdesi yavaş yavaş aralanıyor. Daha önce ön yüzünü ve kitapçık görsellerini gördüğümüz telefonu bu kez en önemli özelliği olan fiziksel klavyesiyle birlikte görme şansına sahibiz.

Evan Blass daha önce klavyesi kapalı olarak yayınladığı görselin aynısını bu kez klavyesi görünür bir şekilde yayınladı ve BlackBerry Venice’in açılır klavyeyle birlikte geleceğini kendince doğruladı. Eğer bu görsel gerçeğe dönüşürse oldukça gösterişli bir telefonla karşı karşıyayız demektir. Zira klavyeli telefon deyince aklımıza gelen ilk isim, en iyi bildiği işi daha da ileriye götürerek gayet şık bir tasarımla ortaya çıkmış durumda. Classic ve Passport modellerinde yer verdiği klavye etrafındaki metal çıtaları kaldıran BlackBerry, daha sade ve kompakt bir dizilime yer vermiş. Klavyenin kenarlarının kıvrımlı olması öne çıkan bir başka hoş detay.

Öte yandan telefonun açılır klavyeyle gelmesi bir endişeyi de beraberinde getiriyor. Klavye açıkken telefonun merkez ağırlığı yukarıda kalabilir ve bu da rahatsız bir tutuşa neden olabilir. Tüm bunları öğrenmek için Venice’in BlackBerry tarafından duyurulmasını ve bir an önce piyasaya çıkmasını beklemek zorundayız.