reklamı kapat

POPÜLER

AnTuTu

AnTuTu uygulamalarının Play Store’dan silinmesi ve sonrası!

AnTuTu 3D Bench, AnTuTu Benchmark ve AITUTU Benchmark uygulamaları kısa süre önce Play Store’dan kaldırıldı. Peki bunun arkasında ne yer alıyor?

Performans testi denildiği zaman akla gelen ilk uygulamalardan AnTuTu ve bahsettiğimiz diğer uygulamaları, yukarıda da dediğimiz gibi sürpriz bir hamle ile Play Store‘un dışına alındı. Google tarafından gerçekleştirilen bu durum gerçekten şaşırttı. Peki bunun arkasında ne bulunuyor? Bu sorunun cevabı henüz tam olarak yüzde 100 netleşmiş değil. Ancak bunun arkasında bir yanlış anlaşılma olduğu aktarılıyor. Bazı kaynaklara göre uygulamaların silinmesinin arkasında Cheetah Mobile ve yaptığı bazı ihlaller bulunuyor. Bu bağlamda AnTuTu’nun hissedarı olan Cheetah Mobile ile bağlantılı sanılması nedeniyle Play Store’dan atıldığı aktarılıyor. Ancak AnTuTu Cheetah Mobile’ın hesaplarına dokunmadığını ve kendilerinin bağımsız kalmaya devam ettiğini aktarıyor. Ortaya bir yanlış anlaşılma olduğu ve Google’ın bunu kısa süre içerisinde çözeceğine inandıklarını belirten firmanın sözcüsü, AnTuTu’nun Cheetah Mobile’dan çok daha önce kurulduğunu da hatırlatıyor. Ancak yine de AnTuTu’nun Cheetah Mobile’dan bazı hizmetler aldığı, sorunun bunlardan kaynakladığı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AnTuTu sorunu kısa süre içerisinde çözülecektir

Buna benzer durumlar zaman zaman olabilir. Burada çoğunlukla Google’ın “yanlış anlaşılma” gibi hataları da olmuyor. Şu an yüksek ihtimalle AnTuTu’nun farkında olmadan yaptığı bir ihlal bulunuyor. Bu ihlalin karşılıklı olarak çözüleceği de düşünülüyor. Play Store’dan kaldırma işlemi genelde hemen yapılmıyor. Yani bazı uyarılar önemsenmemiş gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun yeni akıllı saati ile tanışın