reklamı kapat

POPÜLER

App Store uygulamaları AIDS için kırmızıya büründü

AIDS ile mücadele için çalışan (RED) vakfına daha önce de milyonlarca dolar bağışta bulunan Apple, anlaştığı uygulamalarla yaptığı yeni çalışma ile AIDS hastalarına daha çok destek vermek istiyor.

Yapılan çalışma çerçevesinde kendi logolarını bir süreliğine terk ederek kırmızı logoya geçiş yapan uygulamalara yapılan her harcama doğruca (RED) vakfına gönderiliyor. 7 Aralık tarihine kadar sürecek olan kampanyada ne Apple ne de geliştiricilerin herhangi bir pay almayacağı dile getiriliyor. Söz konusu kampanyaya katılan uygulamalar arasında Garageband, Clear, Monument Valley, FarmVille 2, Angry Birds, Threes, Paper, Cut the Rope, FIFA 15 ve The Sims gibi birçok popüler uygulama da yer alıyor.

Kampanyada vakfa bağışlanacak olan para yalnızca uygulamalardan gelenlerden ibaret değil. Amerika’da “Cyber Monday” olarak adlandırılan ve alışveriş çılgınlığının yaşandığı 1 Aralık tarihinde Apple’ın online ve yerel mağazalarından yapılan satışlardan kazanılan gelirin de bir kısmı vakfa aktarılacak. (RED) vakfına aktarılacak miktar tam olarak telafuz edilmese de bir adet iMac satışının bir AIDS hastasının 4 aylık ilaç masrafını karşılayabilecek kadar bağış sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca Apple tarafından belirtilen bazı donanımları satın alan ve bağışta bulunan kişilere iTunes RED hediye kartı verileceği söyleniyor.

(RED) vakfına katkıda bulunmak isteyenlerdenseniz App Store’da bulunan “RED için uygulamalar” kısmına ulaşarak oradaki uygulamalardan satın almanız yeterli. Detaylı bilgiye buradan ulaşılabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER