reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

apple (red)

Apple ve (RED)’den bağış rekoru

2006 yılında kurulan (RED) tüm dünyada HIV ile yaşayan 37 milyondan fazla insana yardım etmek için çalışıyor. 1 Aralık Dünya AIDS Günü’nde Apple ve (RED) bu sene bağış rekoru kırdığını açıkladı.

Advertisement

Bildiğiniz üzere Apple, (RED) ile ortaklaşa bir çalışma yürüterek HIV ile yaşayan insanlara yardım etmek adına kullanıcıların katkısıyla bağış topluyor. Product (RED) ürünlerini satın alan kullanıcılar The Global Fund’a katkıda bulunuyor. Ürün çeşitliliği ise hayli geniş, iPhone kılıflarından Apple Watch kayışlarına, kulaklık ve hoparlör gibi aksesuarlardan kırmızı iPhone 7’ye kadar uzanan listede elde edilen gelirlerin bir kısmı HIV ile mücadele için bağışlanıyor. Bu yüzden firmanın (RED) etiketli ürünleri ayrı bir önem taşıyor. Product (RED) ürünlerini buradan görüntüleyebilirsiniz.

Rekor bağış

Bugün 1 Aralık Dünya AIDS Günü ve firma bugün için müjdeli haberini de bizlerle paylaştı. Yılı kapatırken firma, Global Fund için 30 milyon ABD dolarının üzerindeki rekor bağış topladığı 2017’yi kutluyor. Global Fund’a son 11 yılda 160 milyar doların üzerinde katkıda bulunan firma, 2017 Dünya AIDS Günü’nde kullanıcıların ortak gücünden yararlanmak için 400’den fazla mağazada hafta boyunca kırmızı renkli bir Apple logosu kullanacak. Ayrıca perakende mağazalarında, çevrim içi olarak veya uygulama içinde yapılacak her Apple Pay işlem için Global Fund’a 1 ABD doları bağış yapacak. Yani bu hafta yapılan alışverişlerin ayrı bir önemi bulunuyor.

App Store’u ziyaret eden kullanıcılar “Bugün” sekmesinde geliştiricilerin (RED)’e olan desteğine ilişkin detaylı bilgi edinebilir. Oyun geliştirici King de, popüler oyunlar Candy Crush Saga, Candy Crush Jelly Saga ve Candy Crush Soda Saga’nın, tüm uygulama içi satın alma gelirleri Global Fund’a gidecek sınırlı sayıda sunulacak paketlerini oluşturuyor.

Apple’ın (RED) ortaklığına ilişkin detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.