reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan bir haftada yarım milyar dolarlık satış rekoru

Apple, uygulamalar ve uygulama içi alımlarda yaklaşık yarım milyar dolarlık gelirle yılın ilk haftasında yeni bir rekor kırıldığını ve 2015 yılbaşı gününde App Store’un satış tarihinde şimdiye dek en büyük satışın yapıldığını duyurdu. 2014 yılında da satışlar %50 oranında artmış ve uygulamaların geliştiricilere 10 milyar dolarının üzerinde gelir sağlanmıştı. Bugüne kadar App Store geliştiricileri uygulamaların ve oyunların satışından toplam 25 milyar dolar kazandı.

“App Store ve geliştirici topluluğumuz için rekor bir yılın ardından bu yıl harika bir başlangıç yaptık” diyen Apple Software and Services Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue konuyla ilgili olarak: “Geliştiricilerin iOS kullanıcıları için oluşturdukları uygulamalara yaratıcılık ve yenilik katmalarından ve geliştirici topluluğunun 25 milyar doların üzerinde gelir elde etmesinden büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

Yılbaşı döneminde App Store müşterileri, özel içeriği ile tüm geliri AIDS ile mücadele için Global Fund’a giden mağazadaki özel bir girişim olan (RED) İçin Uygulamalar’a verdikleri destekle de dikkat çekti. Apple bu çeyrekte 20 milyon dolarlık rekor bir bağış yaptı ve böylece (RED) ile işbirliği yapmaya başlamasından bu yana yaptığı bağış miktarı 100 milyon doları geçti.